Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Espresso Barista Gran Crema Coffee Beans | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Drinks
/
Espresso Barista Gran Crema Coffee Beans
Coles
Woolworths
Drinks
At 2 stores
Espresso Barista Gran Crema Coffee Beans
1kg · Lavazza
Cheapest at Coles
25% less per 100g than Woolworths · $3.00 / 100g
$30.00
Coles
This one
$30.00
$44.00
$3.00 / 100g
Cheapest
Special
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$30.00
Lowest
$30.00
Highest
$30.00
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
500g
$5.80 / 100g
$29.00
500g
$5.80 / 100g
$29.00
500g
$4.00 / 100g
$20.00
500g
$4.00 / 100g
$20.00
500g
$5.80 / 100g
$29.00
1kg
$3.00 / 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Coffee Beans Medium 1kg
at Aldi
1kg
$17.99
$1.80 / 100g
$1.20 less per 100g
Add to cart
Coffee Beans Dark 1kg
at Aldi
1kg
$17.99
$1.80 / 100g
$1.20 less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$30.00
Add from Coles
Lavazza Espresso Barista Gran Crema Coffee Beans · 500g
$20.00
$4.00 / 100g
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Coles ↗
Best value per 100g
Viewing
$30.00
Details
Aisle
Drinks
Brand
Lavazza
Size
1kg
Store brand
No
Coffee. Beans Medium Roast
at Woolworths
1kg
$18.00
$1.80 / 100g
$1.20 less per 100g
Add to cart
Brazil Single Origin Coffee Beans 1kg
at Aldi
1kg
$26.99
$2.70 / 100g
30.1c less per 100g
Add to cart