Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pad Thai Paste | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Pad Thai Paste
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Pad Thai Paste
240g · Valcom
Cheapest at Coles
$0.90 less than Woolworths · $1.42 / 100g
$3.40
Coles
This one
$3.40
$4.30
$1.42 / 100g
Cheapest
Special
Add from Coles
Woolworths
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$3.40
Lowest
$3.40
Highest
$3.40
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
210g
$1.62 / 100g
$3.40
210g
$1.62 / 100g
$3.40
210g
$1.62 / 100g
$3.40
230g
$1.48 / 100g
$3.40
230g
$1.48 / 100g
$3.40
240g
$1.42 / 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Tomato Paste 500g
at Aldi
500g
$1.39
27.8c / 100g
$1.14 less per 100g
Add to cart
Woolworths Essentials Tomato Paste
at Woolworths
500g
$1.40
28c / 100g
$1.14 less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$3.40
Add from Coles
Valcom Pad Thai Paste · 240g
$4.30
$1.79 / 100g
Add from Woolies
Same product and pack size.
View on Coles ↗
Best value per 100g
Viewing
$3.40
Details
Aisle
Pantry
Brand
Valcom
Size
240g
Store brand
No
La Gina Italian Tomato Paste Passata
at Woolworths
680g
$1.95
28.7c / 100g
$1.13 less per 100g
Add to cart
Woolworths Essentials Tomato Paste
at Woolworths
170g
$0.95
55.9c / 100g
85.8c less per 100g
Add to cart