Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
219
100 g
1,270
Each
275
Filters
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Vietnamese Salad Dressing
270ml
$3.30
$12.22 / L
Add
Woolworths
Pandaroo Salad Dressing Vietnamese
270ml
$3.30
$12.22 / L
Add
Woolworths
Showing 97–144 of 219
Previous 48
Next 48
White King Mould & Scum Remover Lemon
500ml
$6.50
$13.00 / L
Add
Coles
Sodaly Yuzu Lemon
330ml
$4.30
$13.03 / L
Cheapest
Add
Coles
Sodaly Blood Orange
330ml
$4.30
$13.03 / L
Cheapest
Add
Woolworths
Remedy Sodaly Yuzu Lemon
330ml
$4.30
$13.03 / L
Add
Woolworths
Remedy Sodaly Prebiotic Soda Pineapple
330ml
$4.30
$13.03 / L
Add
Woolworths
The Balnea Body Company Citrus Orange Hand Sanitiser
1L
$13.20
$13.20 / L
Add
Coles
Ultra Energy Kiwi Strawberry
355ml
$4.90
$13.80 / L
Add
Coles
Energy Grape Freeze
355ml
$4.90
$13.80 / L
Add
Woolworths
OxyShred Infinity Peach Mango Can
355ml
$4.90
$13.80 / L
Add
Coles
Amino Energy Whacky Watermelon
355ml
$5.00
$14.08 / L
Add
Coles
Amino Energy Groovy Grape
355ml
$5.00
$14.08 / L
Add
Coles
Amino Energy Mango Pine Lime
355ml
$5.00
$14.08 / L
Add
Coles
Amino Energy Green Apple
355ml
$5.00
$14.08 / L
Add
Woolworths
Chang's Salad Dressing Oriental
280ml
$3.95
$14.11 / L
Add
Coles
Banana Mango Smoothie
350ml
$5.00
$14.29 / L
Add
Coles
Ranch Salad Dressing
250ml
$3.65
$14.60 / L
Add
Woolworths
Pledge Enhancing Polish Lemon Extra Care
330ml
$5.00
$15.15 / L
Add
Coles
Dressing Creamy Roasted Garlic
250ml
$3.80
$15.20 / L
Add
Coles
Apple And Blackcurrant Rtd Liquid
1L
$15.65
$15.65 / L
Add
Coles
Classic Orange & Mango Flavour
440ml
$7.00
$15.91 / L
Add
Woolworths
Mirinda Orange Sodastream Soda Mix
440ml
$7.00
$15.91 / L
Add
Woolworths
Fairy Platinum Plus Dish Liquid Lemon
495ml
$8.00
$16.16 / L
Add
Woolworths
Nexba Better Soda Yuzu Lime Cans
330ml
Special
$5.50
$16.67 / L
was
$5.90
Add
Woolworths
Golden Circle Apple Splash Poppers
250ml
Special
$4.50
$18.00 / L
was
$5.70
Add
Woolworths
Golden Circle Apple & Blackcurrant Poppers
250ml
Special
$4.50
$18.00 / L
was
$5.70
Add
Woolworths
Golden Circle Orange Poppers
250ml
Special
$4.50
$18.00 / L
was
$5.70
Add
Woolworths
Golden Circle Apple & Raspberry Poppers
250ml
Special
$4.50
$18.00 / L
was
$5.70
Add
Woolworths
Golden Circle Pineapple Burst Poppers
250ml
Special
$4.50
$18.00 / L
was
$5.70
Add
Coles
Mayo Seriously Good Garlic Lovers Aioli
295ml
$5.80
$19.66 / L
Add
Woolworths
Heinz Seriously Good Aioli Fiery Chilli & Garlic
295ml
$5.80
$19.66 / L
Add
Woolworths
Birch & Waite Greek Lemon Dressing
250ml
Special
$5.00
$20.00 / L
was
$6.20
Add
Woolworths
Red Kellys Salad Dressing Caesar
250ml
$5.50
$22.00 / L
Add
Woolworths
Red Kellys Dressings Sweet Chilli & Lime
250ml
$5.50
$22.00 / L
Add
Woolworths
Schweppes Classic Bitter Lemon Premium Mixer Mini Cans
250ml
Special
$5.70
$22.80 / L
was
$9.50
Add
Coles
Dressing Mango Lime Chilli
300ml
$6.95
$23.17 / L
Add
Woolworths
Zeus Street Greek Lemon & Herb Marinade
250ml
$6.00
$24.00 / L
Add
Woolworths
Lemsecco Lemon Spritz NV
750ml
$19.00
$25.33 / L
Add
Woolworths
Remedy Switchel Blood Orange Cans
250ml
Special
$6.90
$27.60 / L
was
$9.90
Add
Woolworths
Fever-Tree Lime & Yuzu Soda
250ml
Special
$6.95
$27.80 / L
was
$9.95
Add
Woolworths
Fever-Tree Sicilian Lemon Soda
250ml
Special
$6.95
$27.80 / L
was
$9.95
Add
Woolworths
Kewpie Salad Dressing Roasted Sesame
210ml
$6.15
$29.29 / L
Add
Coles
NV Sparkling White Can
375ml
$12.00
$32.00 / L
Add
Coles
Rose Bubbles Can
375ml
$12.00
$32.00 / L
Add
Woolworths
Freshwater Farm Australia Liquid Dish Soap Aloe & Finger Lime
500ml
$16.00
$32.00 / L
Add
Woolworths
Freshwater Farm Australia Liquid Dish Soap Lemon Myrtle
500ml
$16.00
$32.00 / L
Add
Woolworths
Remedy Digestion With Prebiotics Ginger Shot
60ml
$1.95
$32.50 / L
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles