Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
219
100 g
1,270
Each
275
Filters
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Old Style Pickled Onions
500g
Special
$4.65
93c / 100g
was
$5.25
Add
Coles
Grilled Mediterranean Style Vegetables
750g
$7.00
93.3c / 100g
Add
Showing 385–432 of 1,270
Previous 48
Next 48
Woolworths
Woolworths Washed & Ready To Cook Carrot Broccoli & Cauliflower Mix
750g
$7.00
93.3c / 100g
Add
Aldi
Roma Tomatoes 480g
480g
$4.49
93.5c / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Gourmet Tomatoes Punnet
480g
$4.50
93.8c / 100g
Add
Woolworths
Macro Mini Organic Apple
1kg
$9.50
95c / 100g
Add
Woolworths
Southern Bliss Apples Big Juicy Crisp Box
1kg
$9.50
95c / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Sundried Tomato Strips
270g
$2.65
98.1c / 100g
Add
Coles
Sundried Tomato Strips
280g
$2.75
98.2c / 100g
Add
Coles
Roma Tomatoes Loose
70g
$0.69
98.6c / 100g
Add
Coles
Grandma's Heirloom Tomatoes Black
200g
$1.98
99c / 100g
Add
Coles
Grandma's Heirloom Tomatoes Yellow
300g
$2.97
99c / 100g
Add
Coles
Grandma's Heirloom Tomatoes Red
250g
$2.48
99.2c / 100g
Add
Aldi
Shredded Iceberg Lettuce 200g
200g
$1.99
99.5c / 100g
Add
Aldi
Prepacked Beetroot 250g
250g
$2.49
99.6c / 100g
Add
Aldi
Zucchini 500g
500g
$4.99
99.8c / 100g
Add
Aldi
Baby Cucumbers 500g
500g
$4.99
99.8c / 100g
Add
Aldi
Gold Kiwifruit per kg
150g
$1.50
$1.00 / 100g
Add
Coles
Baby Beetroot Prepacked
250g
$2.50
$1.00 / 100g
Add
Coles
Australian Diced Butternut Pumpkin
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Add
Coles
Australian Spinach
400g
$4.00
$1.00 / 100g
Add
Coles
Salad Blend Iceberg & Cos
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Add
Coles
Potato Starch
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Cheapest
Add
Coles
Sour Watermelon Slices
150g
$1.50
$1.00 / 100g
Add
Coles
Lemon & Herb Corn Ribs
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Add
Woolworths
Tung Chun Potato Starch
500g
$5.00
$1.00 / 100g
Cheapest
Add
Woolworths
Always Fresh Baby Cucumbers
680g
$6.85
$1.01 / 100g
Cheapest
Add
Coles
White Pickled Australian Onions
520g
$5.25
$1.01 / 100g
Add
Aldi
Beans 375g
375g
$3.79
$1.01 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Roma Tomato Punnet
480g
$4.90
$1.02 / 100g
Add
Coles
Australian Pineapple Pieces In Syrup
450g
$4.60
$1.02 / 100g
Add
Coles
Australian Pineapple Crushed In Syrup
450g
$4.60
$1.02 / 100g
Add
Woolworths
Golden Circle Crushed Pineapple In Syrup
450g
$4.60
$1.02 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Washed & Ready To Cook Mixed Rainbow Vegetables
750g
$7.70
$1.03 / 100g
Add
Coles
Red Cabbage & Apple
350g
$3.60
$1.03 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Washed & Ready To Cook Pumpkin Cubes
500g
$5.20
$1.04 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Diced Pumpkin & Sweet Potato
500g
$5.20
$1.04 / 100g
Add
Coles
Bakers Apple Pie Filling
400g
$4.20
$1.05 / 100g
Add
Woolworths
Ardmona Pie Fruit Apples Sliced Sliced
400g
$4.20
$1.05 / 100g
Add
Woolworths
Three Threes Onions Pickled Old Style
500g
$5.25
$1.05 / 100g
Add
Woolworths
Three Threes Peppered Pickled Onions
500g
$5.25
$1.05 / 100g
Add
Woolworths
Macro Prepack Mandarin
750g
$7.90
$1.05 / 100g
Add
Coles
Strawberry Fruit Puree Blend Pouch
90g
$0.95
$1.06 / 100g
Add
Coles
Fruit Puree Mixed Berry
90g
$0.95
$1.06 / 100g
Add
Coles
Mango Fruit Puree Blend Pouch
90g
$0.95
$1.06 / 100g
Add
Coles
Banana & Passionfruit Fruit Puree Blend Pouch
90g
$0.95
$1.06 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Apple Puree In Pouch
90g
$0.95
$1.06 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Apple & Strawberry Puree In Pouch
90g
$0.95
$1.06 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles