Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pantry | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
Pantry
6,387 products · 1,168 on special
Coles:
3,281
Woolworths:
2,651
Aldi:
455
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
1,168
Store brand
612
Priced per
Litre
216
100 g
903
Each
49
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
3,281
Woolworths
2,651
Aldi
455
Show only
On special
1,168
Store brand
612
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
Nuttelex Chicken Stock
1L
Special
$1.95
$1.95 / L
was
$3.90
Add
Woolworths
Nuttelex Vegetable Stock
1L
Special
$1.95
$1.95 / L
was
Showing 1–48 of 216
Next 48
$3.90
Add
Woolworths
Nuttelex Beef Stock
1L
Special
$1.95
$1.95 / L
was
$3.90
Add
Coles
Unsweetened Organic Coconut Milk
1L
Special
$2.35
$2.35 / L
was
$3.30
Add
Woolworths
Elbow Grease Concentrated Vinegar Lemon Fresh
1L
Special
$3.00
$3.00 / L
was
$4.00
Add
Coles
Real Stock Chicken
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Beef
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Chicken Stock Salt Reduced
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Vegetable
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Vegetable Stock Salt Reduced
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Beef Stock Salt Reduced
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Unsalted Chicken
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Add
Coles
Real Stock Unsalted Beef
1L
Special
$3.50
$3.50 / L
was
$4.50
Cheapest
Add
Coles
White Vinegar
750ml
Special
$3.00
$4.00 / L
was
$3.80
Add
Coles
Brown Malt Vinegar
750ml
Special
$3.00
$4.00 / L
was
$3.80
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Chicken Liquid Stock
500ml
Special
$2.00
$4.00 / L
was
$2.75
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Beef Liquid Stock
500ml
Special
$2.00
$4.00 / L
was
$2.75
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Chicken Salt Reduced
500ml
Special
$2.00
$4.00 / L
was
$2.75
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Vegetable Liquid Stock
500ml
Special
$2.00
$4.00 / L
was
$2.75
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Fish Liquid Stock
500ml
Special
$2.00
$4.00 / L
was
$2.75
Add
Coles
Vegetable Oil
4L
Special
$17.00
$4.25 / L
was
$34.00
Add
Coles
Sunflower Oil
4L
Special
$17.00
$4.25 / L
was
$34.00
Add
Coles
Canola Oil
4L
Special
$17.00
$4.25 / L
was
$34.00
Add
Coles
Mushroom Flavoured Soy Sauce
500ml
Special
$2.15
$4.30 / L
was
$2.80
Add
Coles
Sausage Sizzle Tomato & Caramelised Onion Flavour Sauce
475ml
Special
$2.10
$4.42 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
MasterFoods Tomato Sauce
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
MasterFoods Barbecue Sauce
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
Pearl River Bridge Soy Sauce Mushroom
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$2.80
Add
Coles
Apple Cider Vinegar
750ml
Special
$3.80
$5.07 / L
was
$4.80
Cheapest
Add
Woolworths
MasterFoods Reduced Salt & Sugar Tomato Sauce
475ml
Special
$2.50
$5.26 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
MasterFoods Barbecue Sauce Reduced Salt & Sugar
475ml
Special
$2.50
$5.26 / L
was
$4.20
Add
Coles
Aussie Farmers Tomato Sauce
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Cheapest
Add
Coles
Smokey Barbecue Sauce
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Coles
Spicy Barbecue Wing Sauce
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Coles
No Sugar Added Regular Strength
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.20
Add
Woolworths
Ghost Energy Zero Sugar Warheads Sour Watermelon Can
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Woolworths
Ghost Energy Zero Sugar Grape Can
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Woolworths
Ghost Energy Zero Sugar Strawbango Can
500ml
Special
$2.90
$5.80 / L
was
$4.90
Add
Woolworths
Pearl River Bridge Soy Sauce Superior Light
500ml
Special
$2.95
$5.90 / L
was
$3.30
Add
Coles
Thai Sweet Chilli Sauce
730ml
Special
$4.80
$6.58 / L
was
$5.50
Add
Woolworths
Eta Barbecue Sauce
375ml
Special
$2.50
$6.67 / L
was
$3.20
Add
Woolworths
Woolworths Tartare Sauce
330ml
Special
$2.20
$6.67 / L
was
$2.50
Add
Woolworths
Woolworths Secret Burger Sauce
330ml
Special
$2.30
$6.97 / L
was
$2.95
Add
Coles
Sugar Free 4x250ml
1L
Special
$7.20
$7.20 / L
was
$12.00
Add
Woolworths
Heinz Spicy BBQ Sauce Buffalo
500ml
Special
$3.60
$7.20 / L
was
$5.20
Add
Woolworths
Heinz Spicy BBQ Sauce Jalapeno
500ml
Special
$3.60
$7.20 / L
was
$5.20
Add
Coles
Natural Chicken Stock
1L
Special
$7.50
$7.50 / L
was
$9.00
Add
Coles
Natural Vegetable Stock
1L
Special
$7.50
$7.50 / L
was
$9.00
Add
Biggest savings in this aisle
Pasta Fettuccine 500g
$0.99
88% less than Coles
Premium Soy Sauce
$9.50
77% less than Woolworths
Gluten Free Spaghetti 500g
$2.49
61% less than Woolworths
Soy Sauce
$10.20
61% less than Woolworths