Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pistachios Roasted & Salted 1kg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Pistachios Roasted & Salted 1kg
Snacks & Confectionery
Pistachios Roasted & Salted 1kg
1kg · FORRESTERS
Aldi
$19.99
$2.00 / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$19.99
Lowest
$19.99
Highest
$19.99
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$2.00 / 100g
$3.99
375g
87.7c / 100g
$3.29
375g
74.4c / 100g
$2.79
750g
$1.73 / 100g
$12.99
750g
66.5c / 100g
Best value per 100g
$4.99
1kg
$2.00 / 100g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Peanuts Unsalted
at Coles
375g
$2.80
74.7c / 100g
$1.25 less per 100g
Add to cart
Peanuts Salted
at Coles
375g
$2.80
74.7c / 100g
$1.25 less per 100g
Add to cart
Aldi
$19.99
Add from Aldi
Viewing
$19.99
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
FORRESTERS
Size
1kg
Store brand
No
Roasted & Salted Peanuts
at Coles
1.3kg
$10.00
76.9c / 100g
$1.23 less per 100g
Add to cart
Salted Mixed Nuts
at Coles
375g
$3.30
88c / 100g
$1.12 less per 100g
Add to cart