Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Dry Roasted Mixed Nuts 400g | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Snacks & Confectionery
/
Dry Roasted Mixed Nuts 400g
Snacks & Confectionery
Dry Roasted Mixed Nuts 400g
400g · FORRESTERS
Aldi
$9.99
$2.50 / 100g
Add from Aldi
Not found at other stores yet.
View on Aldi ↗
Price history
Now
$9.99
Lowest
$9.99
Highest
$9.99
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
100g
$4.99 / 100g
$4.99
120g
$4.16 / 100g
$4.99
150g
$3.33 / 100g
$4.99
375g
87.7c / 100g
Best value per 100g
$3.29
400g
$2.50 / 100g
Viewing
$9.99
500g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Peanuts Unsalted
at Coles
375g
$2.80
74.7c / 100g
$1.75 less per 100g
Add to cart
Peanuts Salted
at Coles
375g
$2.80
74.7c / 100g
$1.75 less per 100g
Add to cart
Aldi
$9.99
Add from Aldi
$2.20 / 100g
$10.99
Details
Aisle
Snacks & Confectionery
Brand
FORRESTERS
Size
400g
Store brand
No
Roasted & Salted Peanuts
at Coles
1.3kg
$10.00
76.9c / 100g
$1.73 less per 100g
Add to cart
Salted Mixed Nuts
at Coles
375g
$3.30
88c / 100g
$1.62 less per 100g
Add to cart