Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Primo Shortcut Rindless Bacon | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
/
Primo Shortcut Rindless Bacon
Coles
Woolworths
Meat & Seafood
At 2 stores
Primo Shortcut Rindless Bacon
350g · Primo
Cheapest at Coles
20% less per 100g than Woolworths · $2.20 / 100g
$22.00
Coles
Shortcut Rindless Bacon · 1kg
$22.00
$2.20 / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
This one
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$9.60
Lowest
$9.60
Highest
$9.60
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$3.40 / 100g
$6.80
250g
$2.72 / 100g
$6.80
350g
$2.74 / 100g
Viewing
$9.60
750g
$1.67 / 100g
$12.50
750g
$1.12 / 100g
Best value per 100g
$8.40
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Cooking Bacon 750g
at Aldi
750g
$6.49
86.5c / 100g
$1.33 less per 100g
Add to cart
Chicken & Bacon Macaroni Cheese 1.1kg
at Aldi
1.1kg
$9.99
90.8c / 100g
$1.29 less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$22.00
Add from Coles
$9.60
$2.74 / 100g
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
1kg
$2.70 / 100g
$27.00
Details
Aisle
Meat & Seafood
Brand
Primo
Size
350g
Store brand
No
Short Cut Bacon 1kg
at Aldi
1kg
$9.99
99.9c / 100g
$1.20 less per 100g
Add to cart
Middle Bacon 1kg
at Aldi
1kg
$9.99
99.9c / 100g
$1.20 less per 100g
Add to cart