Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Mersey Valley Original Vintage Cheddar Cheese Block | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Mersey Valley Original Vintage Cheddar Cheese Block
Dairy & Eggs
Mersey Valley Original Vintage Cheddar Cheese Block
180g · Mersey Valley
Woolworths
$8.70
$4.83 / 100g
Add from Woolies
Not found at other stores yet.
View on Woolworths ↗
Price history
Now
$8.70
Lowest
$8.70
Highest
$8.70
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
80g
$6.25 / 100g
$5.00
80g
$6.25 / 100g
$5.00
180g
$4.83 / 100g
Viewing
$8.70
235g
$3.19 / 100g
Best value per 100g
$7.50
235g
$3.19 / 100g
$7.50
235g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Tasty Cheese Block 1kg
at Aldi
1kg
$8.99
89.9c / 100g
$3.93 less per 100g
Add to cart
Cheddar Cheese Block
at Coles
1kg
$9.30
93c / 100g
$3.90 less per 100g
Add to cart
Woolworths
$8.70
Add from Woolies
$3.19 / 100g
$7.50
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
Mersey Valley
Size
180g
Store brand
No
Dairy Tasty Light Cheese Block
at Coles
1kg
$10.50
$1.05 / 100g
$3.78 less per 100g
Add to cart
Tasty Cheese Block 500g
at Aldi
500g
$5.99
$1.20 / 100g
$3.64 less per 100g
Add to cart