Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Bega Peanut Butter Crunchy | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
/
Bega Peanut Butter Crunchy
Coles
Woolworths
Pantry
At 2 stores
Bega Peanut Butter Crunchy
375g · Bega
Cheapest at Coles
18% less per 100g than Woolworths · 98c / 100g
$7.40
Coles
Peanut Butter Crunchy · 755g
$7.40
98c / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
This one
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$4.50
Lowest
$4.50
Highest
$4.50
On special
1 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$1.85 / 100g
$3.70
325g
$1.45 / 100g
$4.70
375g
$1.20 / 100g
Viewing
$4.50
470g
$1.47 / 100g
$6.90
470g
$1.47 / 100g
$6.90
755g
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Crunchy Peanut Butter 500g
at Aldi
500g
$2.99
59.8c / 100g
38.2c less per 100g
Add to cart
Peanut Butter Crunchy
at Coles
1kg
$6.50
65c / 100g
33c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$7.40
Add from Coles
$4.50
$5.80
$1.20 / 100g
Special
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
98c / 100g
Best value per 100g
$7.40
Details
Aisle
Pantry
Brand
Bega
Size
375g
Store brand
No
Peanut Butter Crunchy
at Coles
500g
$3.40
68c / 100g
30c less per 100g
Add to cart
Crunchy Peanut Butter 755g
at Aldi
755g
$7.39
97.9c / 100g
0.1c less per 100g
Add to cart