Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Cheese Shredded Tasty Light | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Cheese Shredded Tasty Light
Dairy & Eggs
Coles own brand
Cheese Shredded Tasty Light
700g · Coles
Coles
$11.00
$1.57 / 100g
Add from Coles
Not found at other stores yet.
View on Coles ↗
Price history
Now
$11.00
Lowest
$11.00
Highest
$11.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
250g
$2.20 / 100g
$5.50
300g
$1.03 / 100g
Best value per 100g
$3.10
500g
$1.60 / 100g
$8.00
500g
$1.14 / 100g
$5.70
700g
$1.57 / 100g
Viewing
$11.00
1kg
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Light Greek Style Natural Yogurt 1kg
at Aldi
1kg
$3.89
38.9c / 100g
$1.18 less per 100g
Add to cart
Farmers Union Light Greek Yoghurt
at Woolworths
1kg
$7.50
75c / 100g
82.1c less per 100g
Add to cart
Coles
$11.00
Add from Coles
$1.05 / 100g
$10.50
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
Coles
Size
700g
Store brand
Coles
Cholesterol Lowering Light 500g
at Aldi
500g
$4.39
87.8c / 100g
69.3c less per 100g
Add to cart
Hillview Light Cheese Slices
at Woolworths
432g
$3.80
88c / 100g
69.2c less per 100g
Add to cart