Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
2
100 g
160
Each
35
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Tomato Herb Risotto 170g
at Aldi
170g
$1.99
$1.17 / 100g
Only at one store
Add to cart
Mushroom Risotto 170g
at Aldi
170g
$1.99
$1.17 / 100g
Only at one store
Add to cart
Showing 97–144 of 160
Previous 48
Next 16
Crushed Ginger 227g
at Aldi
227g
$2.69
$1.19 / 100g
Only at one store
Add to cart
Mini Roma Tomatoes 250g
at Aldi
250g
$2.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Cocktail Truss Tomatoes 250g
at Aldi
250g
$2.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Coleslaw Salad 250g
at Aldi
250g
$2.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Potato Salad 250g
at Aldi
250g
$2.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Garlic Naan 2 Pack 250g
at Aldi
250g
$2.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Duo Capsicums 375g
at Aldi
375g
$4.49
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Lentil Tabbouleh Salad 500g
at Aldi
500g
$5.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Brussels Sprouts 500g
at Aldi
500g
$5.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Strawberries 500g
at Aldi
500g
$5.99
$1.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Cobbettes Corn 400g
at Aldi
400g
$4.99
$1.25 / 100g
Only at one store
Add to cart
White Sliced Mushrooms 500g
at Aldi
500g
$6.29
$1.26 / 100g
Only at one store
Add to cart
White Cup Mushrooms 500g
at Aldi
500g
$6.29
$1.26 / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Leaf Blend 300g
at Aldi
300g
$3.99
$1.33 / 100g
Only at one store
Add to cart
Salad Leaf Mix 300g
at Aldi
300g
$3.99
$1.33 / 100g
Only at one store
Add to cart
Celery Sticks 300g
at Aldi
300g
$3.99
$1.33 / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Cucumbers 250g
at Aldi
250g
$3.49
$1.40 / 100g
Only at one store
Add to cart
White Seedless Grapes per kg
at Aldi
900g
$12.59
$1.40 / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Spinach 280g
at Aldi
280g
$3.99
$1.43 / 100g
Only at one store
Add to cart
Asian Style Salad Kit 350g
at Aldi
350g
$4.99
$1.43 / 100g
Only at one store
Add to cart
Chilli Lime Crunch Salad Kit 350g
at Aldi
350g
$4.99
$1.43 / 100g
Only at one store
Add to cart
Premium Strawberries 350g
at Aldi
350g
$4.99
$1.43 / 100g
Only at one store
Add to cart
Kaleslaw Salad Kit 350g
at Aldi
350g
$4.99
$1.43 / 100g
Only at one store
Add to cart
Green Goddess Salad Kit 350g
at Aldi
350g
$4.99
$1.43 / 100g
Only at one store
Add to cart
Medley Tomatoes 250g
at Aldi
250g
$3.69
$1.48 / 100g
Only at one store
Add to cart
Bellino Tomatoes 200g
at Aldi
200g
$2.99
$1.50 / 100g
Only at one store
Add to cart
Cherry Truss Tomatoes 200g
at Aldi
200g
$2.99
$1.50 / 100g
Only at one store
Add to cart
Radish 200g
at Aldi
200g
$2.99
$1.50 / 100g
Only at one store
Add to cart
Strawberries 250g
at Aldi
250g
$3.79
$1.52 / 100g
Only at one store
Add to cart
White Flat Mushrooms 375g
at Aldi
375g
$5.99
$1.60 / 100g
Only at one store
Add to cart
Limes 400g
at Aldi
400g
$6.49
$1.62 / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Spinach 120g
at Aldi
120g
$1.99
$1.66 / 100g
Only at one store
Add to cart
Salad Mix 120g
at Aldi
120g
$1.99
$1.66 / 100g
Only at one store
Add to cart
White Sliced Mushrooms 200g
at Aldi
200g
$3.49
$1.75 / 100g
Only at one store
Add to cart
White Cup Mushrooms 200g
at Aldi
200g
$3.49
$1.75 / 100g
Only at one store
Add to cart
Beetroot & Fetta Salad Kit 270g
at Aldi
270g
$4.99
$1.85 / 100g
Only at one store
Add to cart
Caesar Salad Bagged 290g
at Aldi
290g
$5.49
$1.89 / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Spinach & Rocket Blend 120g
at Aldi
120g
$2.49
$2.08 / 100g
Only at one store
Add to cart
Butter Leaf Mix 120g
at Aldi
120g
$2.49
$2.08 / 100g
Only at one store
Add to cart
Rocket Bagged 120g
at Aldi
120g
$2.49
$2.08 / 100g
Only at one store
Add to cart
Fruit Skittles 200g
at Aldi
200g
$4.19
$2.10 / 100g
Only at one store
Add to cart
Premium Red Seedless Grapes 400g
at Aldi
400g
$8.49
$2.12 / 100g
Only at one store
Add to cart
Snow Peas 250g
at Aldi
250g
$5.49
$2.20 / 100g
Only at one store
Add to cart
Brown Cup Mushrooms 200g
at Aldi
200g
$4.49
$2.25 / 100g
Only at one store
Add to cart
Uncrystallised Ginger 200g
at Aldi
200g
$4.49
$2.25 / 100g
Only at one store
Add to cart
Blueberries 170g
at Aldi
170g
$3.99
$2.35 / 100g
Only at one store
Add to cart
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles