Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
140
100 g
456
Each
135
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
The Odd Bunch Lime Prepacked
500g
$9.10
$1.82 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mixed Leaf Salad
120g
$2.20
$1.83 / 100g
Add
Woolworths
Showing 241–288 of 456
Previous 48
Next 48
Pilpel Chilli Lemon Hommus
330g
Special
$6.05
$1.83 / 100g
was
$7.10
Add
Woolworths
Kook A Krumb Breadcrumbs Herb & Garlic
200g
$3.70
$1.85 / 100g
Add
Woolworths
Samyang Buldak Habanero Lime Spicy Ramen
675g
$12.50
$1.85 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths White Flat Mushrooms Punnet
375g
$7.00
$1.87 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Free From Gluten Apple Pie
750g
$14.00
$1.87 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Loaded Potatoes
400g
$7.50
$1.88 / 100g
Add
Woolworths
Yumi's Hommus Roasted Garlic
200g
Special
$3.75
$1.88 / 100g
was
$5.00
Add
Woolworths
Yumi's Hommus Zesty Lemon
200g
Special
$3.75
$1.88 / 100g
was
$5.00
Add
Woolworths
The Food Company Garlic Ginger & Shallots
240g
$4.50
$1.88 / 100g
Add
Woolworths
Continental Instant Mashed Potato Instant Mashed Potato
350g
$6.60
$1.89 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Caesar Salad Kit Kit
290g
Special
$5.50
$1.90 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Only Organic 6 Months+ Banana Blueberry & Quinoa
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic 8 Months+ Banana Raspberry & Vanilla
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic 6 Months+ Apple Banana & Mango
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic Pear Banana & Apple
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic Mango Coconut & Quinoa
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic Pear & Mango Super Smooth 4+ Months
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic Pumpkin & Sweet Potato
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic 4 Months+ Banana & Apple
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Only Organic 4 Months+ Apple Peach & Apricot
120g
$2.30
$1.92 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Sweet Solanato Tomato Punnet Punnet
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mushrooms Cups Punnet
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Sweet Chilli Crispy Potatoes
375g
$7.50
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Maple Sweet Potato & Pumpkin
375g
$7.50
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Free From Gluten Christmas Fruit Pudding
400g
$8.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Yoplait Petit Miam Mango Pouch
70g
$1.40
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Yoplait Petit Miam Fruit Salad
70g
$1.40
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Jensens Organic Crushed Garlic
220g
$4.40
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Earthly Eats Crystallised Ginger
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Greek Salad Kit
270g
Special
$5.50
$2.04 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Talley's Chilled Mussels Marinated Garlic
375g
$7.75
$2.07 / 100g
Add
Woolworths
Galiko All Natural Garlic Minced Jar
145g
$3.00
$2.07 / 100g
Add
Woolworths
Galiko All Natural Ginger Minced Jar
145g
$3.00
$2.07 / 100g
Add
Woolworths
Green's Deluxe Lemon Mini Cheesecake Mix
275g
$5.70
$2.07 / 100g
Add
Woolworths
Macro Natural Pumpkin Kernels
250g
$5.20
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Australian Organic Food Co. Apple & Pear Fruit Puree Pouch
120g
$2.50
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Australian Organic Food Co. Apple & Strawberry Fruit Puree Pouch
120g
$2.50
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Australian Organic Food Co. Mixed Berry Fruit Puree Pouch
120g
$2.50
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Australian Organic Food Co. Pear Peach & Nectarine Fruit Puree Pouch
120g
$2.50
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Australian Organic Food Co. Tropical Fruit Puree Pouch
120g
$2.50
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Australian Organic Food Co. Apple Plum Apricot & Peach Fruit Puree Pouch
120g
$2.50
$2.08 / 100g
Add
Woolworths
Jensens Crushed Ginger
210g
$4.40
$2.10 / 100g
Add
Woolworths
Angas Park Fruit Medley Diced Fruits
375g
Special
$7.90
$2.11 / 100g
was
$9.50
Add
Woolworths
SPC ProVital Fibre Fruit Blend Mixed Berry
150g
$3.20
$2.13 / 100g
Add
Woolworths
Rana Fresh Tortellini Ricotta Spinach
600g
$13.00
$2.17 / 100g
Add
Woolworths
Beerenberg Blood Orange Marmalade
300g
$6.50
$2.17 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles