Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Household & Personal Care | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
Household & Personal Care
5,658 products · 1,515 on special
Coles:
2,937
Woolworths:
2,576
Aldi:
145
Loading savings in this aisle…
On special
1,515
Store brand
81
Priced per
Litre
1,771
100 g
476
Each
690
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
2,937
Woolworths
2,576
Aldi
145
Show only
On special
1,515
Store brand
81
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Cotton Fresh Laundry Powder
4kg
$5.00
12.5c / 100g
Add
Coles
Durum Wheat Angel Hair Spaghetti
500g
$1.00
20c / 100g
Add
Coles
Showing 1–48 of 476
Next 48
Infusions Laundry Powder Tropical Paradise Top & Front
2kg
$6.00
30c / 100g
Add
Coles
Dishwasher Powder Concentrate
1kg
$3.70
37c / 100g
Add
Coles
Oxy-action Laundry Stain Remover Whiter Whites
1kg
$3.90
39c / 100g
Add
Coles
Oxy-action Laundry Stain Remover Brilliant Colours
1kg
$3.90
39c / 100g
Add
Coles
Doppio Zero Light Blue 00 Multipurpose Flour
1kg
Special
$4.00
40c / 100g
was
$4.50
Add
Coles
Flour Self Raising Sponge Cake & Steamed Bun
1kg
$4.00
40c / 100g
Add
Coles
Sunshine Fresh Top & Front Laundry Powder
4kg
$16.50
41.3c / 100g
Add
Coles
Pasta Fresca & Gnocchi 00 Multipurpose Flour
1kg
$4.50
45c / 100g
Add
Coles
Ultra Laundry Powder Sunshine Fresh Top & Front
2kg
$9.00
45c / 100g
Add
Coles
Angel Hair Pasta
500g
Special
$2.30
46c / 100g
was
$2.95
Add
Coles
Angel Hair Short Pasta No 141
500g
Special
$2.30
46c / 100g
was
$2.95
Add
Coles
Laundry Powder Whites & Colours
4kg
$20.00
50c / 100g
Add
Coles
Sublime Velvet Front & Top Loader Laundry Powder
1.8kg
$9.00
50c / 100g
Add
Coles
Laundry Powder Advanced Clean
4kg
$21.00
52.5c / 100g
Add
Coles
Laundry Powder Concentrate Sensitive
2kg
$10.50
52.5c / 100g
Add
Coles
Laundry Powder Concentrate Top & Front Loader
2kg
$10.50
52.5c / 100g
Add
Coles
Laundry Powder
2kg
Special
$11.20
56c / 100g
was
$16.00
Add
Coles
Whites Or Colours Laundry Powder Washing Detergent
1kg
Special
$6.00
60c / 100g
was
$12.00
Add
Coles
Wonder Stain Remover
1.8kg
$11.50
63.9c / 100g
Add
Coles
Laundry Powder Advanced Clean
2kg
Special
$13.00
65c / 100g
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Powder Sensitive
2kg
Special
$13.00
65c / 100g
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Powder Frangipani Top & Front
1kg
$6.50
65c / 100g
Add
Coles
Pasta Angel Hair
500g
$3.50
70c / 100g
Add
Coles
Active Clean Laundry Powder Pack
7kg
$55.00
78.6c / 100g
Add
Coles
Sensitive Laundry Powder
7kg
$55.00
78.6c / 100g
Add
Coles
Borax Cleaner
500g
$4.00
80c / 100g
Add
Coles
Napisan Oxi Action Fabric Stain Remover Powder
2kg
Special
$16.50
82.5c / 100g
was
$21.00
Add
Coles
Napisan Oxi Crystal White Fabric Stain Remover Powder
2kg
Special
$16.50
82.5c / 100g
was
$21.00
Add
Coles
Napisan Oxi Action Fabric Stain Remover Powder
1kg
$8.40
84c / 100g
Add
Coles
Napisan Oxi Action Crystal White Fabric Stain Remover Powder
1kg
$8.40
84c / 100g
Add
Coles
Ultimate Laundry Detergent Washing Powder
2kg
Special
$18.00
90c / 100g
was
$36.00
Add
Coles
Napisan Gold Colours Stain Remover
1kg
Special
$10.00
$1.00 / 100g
was
$20.00
Add
Coles
Napisan Gold Crystal White Stain Remover
1kg
Special
$10.00
$1.00 / 100g
was
$20.00
Add
Coles
Jam Sponge Roll
400g
$4.15
$1.04 / 100g
Add
Coles
Oxy Action Bleach Crystals
750g
$8.00
$1.07 / 100g
Add
Coles
Total Care Fluoride Toothpaste
140g
$1.50
$1.07 / 100g
Add
Coles
Sensitive Laundry Powder
2kg
$21.50
$1.07 / 100g
Add
Coles
Paste All Purpose Cleaner
500g
$5.40
$1.08 / 100g
Add
Coles
Ultra Whitening Stain Remover Soaker
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
Laundry Powder Brightens Whites Or Colours
2kg
$22.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
Citrus Fresh Dishwasher Powder
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
Laundry Powder All-in-one Mixed Colours
2kg
$22.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
Hairspray
250g
$2.75
$1.10 / 100g
Add
Coles
Disinfectant Surface Spray Original
300g
$3.45
$1.15 / 100g
Add
Coles
Mango Air Freshener
237g
$2.75
$1.16 / 100g
Add
Coles
Concentrated Dishwashing Powder Lemon
2kg
$26.00
$1.30 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo
$15.00
67% less than Coles
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
$13.00
59% less than Coles
TRESemme Shampoo Moisture Rich
$10.00
59% less than Coles
Head & Shoulders Dry Scalp Care Conditioner
$13.00
56% less than Coles