Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Household & Personal Care | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
Household & Personal Care
5,658 products · 1,515 on special
Coles:
2,937
Woolworths:
2,576
Aldi:
145
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
1,515
Store brand
81
Priced per
Litre
928
100 g
234
Each
353
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
2,937
Woolworths
2,576
Aldi
145
Show only
On special
1,515
Store brand
81
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Tellfresh Container
2L
Special
$3.50
$1.75 / L
was
$7.00
Add
Coles
Paw Paw Extract Natural Hand Wash
500ml
Special
$1.00
$2.00 / L
was
$10.00
Showing 1–48 of 928
Next 48
Add
Coles
Tellfresh Container
1.75L
Special
$3.75
$2.14 / L
was
$7.50
Add
Coles
Tellfresh Container
1L
Special
$3.00
$3.00 / L
was
$6.00
Add
Coles
Sports Drink Sipper Cap Fifa Assist
600ml
Special
$2.00
$3.33 / L
was
$2.25
Add
Coles
Fabric Softener Summer Breeze
2L
Special
$7.00
$3.50 / L
was
$7.80
Add
Woolworths
Cuddly Fabric Conditioner Sunshine Fresh
2L
Special
$7.50
$3.75 / L
was
$8.50
Add
Woolworths
Pine O Cleen Lavender Disinfectant Liquid
1.25L
Special
$4.80
$3.84 / L
was
$9.60
Cheapest
Add
Woolworths
Pine O Cleen Pine Disinfectant Liquid
1.25L
Special
$4.80
$3.84 / L
was
$9.60
Cheapest
Add
Coles
Concentrate Liquid Fabric Softener Conditioner Fragrance Temptations Spice Allure
2L
Special
$8.00
$4.00 / L
was
$16.00
Add
Coles
Window Cleaner Trigger Pack
600ml
Special
$2.45
$4.08 / L
was
$3.55
Add
Coles
Fabric Softener Concentrate Warm Vanilla & Creamy Coconut
1.9L
Special
$8.00
$4.21 / L
was
$16.00
Add
Woolworths
Clean Ultimate Laundry Liquid Odour Neutraliser
2L
Special
$8.50
$4.25 / L
was
$10.50
Add
Woolworths
Clean Ultimate Laundry Liquid Tough Stains
2L
Special
$8.50
$4.25 / L
was
$10.50
Add
Woolworths
Earth Choice Antibacterial All Purpose Refill Eucalyptus
1L
Special
$4.50
$4.50 / L
was
$6.50
Add
Woolworths
Wash Wild Floor Cleaner
1L
Special
$4.50
$4.50 / L
was
$9.00
Add
Woolworths
White King Toilet Gel with added Stain Remover Eucalyptus
700ml
Special
$3.20
$4.57 / L
was
$6.50
Add
Woolworths
White King Toilet Gel with added Stain Remover Lemon
700ml
Special
$3.20
$4.57 / L
was
$6.50
Add
Woolworths
White King Toilet Gel With Added Stain Remover Lavender
700ml
Special
$3.20
$4.57 / L
was
$6.50
Add
Coles
Ion4 Mountain Blast Sports Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Cheapest
Add
Coles
Berry Ice Zero Sports Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Cheapest
Add
Coles
Ion4 Gold Rush Sports Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Cheapest
Add
Coles
Ion4 Blackcurrant Sports Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Cheapest
Add
Coles
Ion4 Berry Ice Sports Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Cheapest
Add
Coles
Ion4 Lemon Lime Sports Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Cheapest
Add
Coles
Zero Sugar Grape Sports Drink Sipper Cap Bottle
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Add
Coles
Ion4 Active Water Peach And Apple Zero Sugar Sipper Cap Bottle
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Add
Coles
Zero Sugar Mountain Blast Drink Sipper Cap
600ml
Special
$2.75
$4.58 / L
was
$4.60
Add
Woolworths
Pine O Cleen Coconut & Sea Salt Cleaning Disinfectant Spray
750ml
Special
$3.50
$4.67 / L
was
$7.00
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Spice Allure
1L
Special
$4.75
$4.75 / L
was
$9.50
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Summer Breeze
1L
Special
$4.75
$4.75 / L
was
$9.50
Add
Coles
Power Active Toilet Cleaner Gel Flower Blossom
700ml
Special
$3.50
$5.00 / L
was
$7.00
Add
Coles
Power Active Toilet Cleaner Gel Eucalyptus
700ml
Special
$3.50
$5.00 / L
was
$7.00
Add
Coles
Antibacterial Laundry Sanitiser
2L
Special
$10.00
$5.00 / L
was
$20.00
Add
Coles
Tellfresh Container
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$5.00
Add
Woolworths
Palmolive Luminous Oils Hand Wash Peony & Macadamia Oil Refill
1L
Special
$5.00
$5.00 / L
was
$10.00
Add
Woolworths
Palmolive Luminous Oils Hand Wash Mandarin & Rosemary Refill
1L
Special
$5.00
$5.00 / L
was
$10.00
Add
Woolworths
Elbow Grease Multipurpose Degreaser
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$5.00
Add
Coles
Sunshine Fresh Fabric Conditioner
1L
Special
$5.25
$5.25 / L
was
$10.50
Add
Coles
Soft & Sensitive Fabric Conditioner
1L
Special
$5.25
$5.25 / L
was
$10.50
Add
Coles
Antibacterial All Purpose Cleaner
600ml
Special
$3.15
$5.25 / L
was
$4.50
Add
Coles
Shower Cleaner Trigger Spray
600ml
Special
$3.15
$5.25 / L
was
$4.50
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Vanilla & Coconut
900ml
Special
$4.75
$5.28 / L
was
$9.50
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Lotus & Sea Minerals
900ml
Special
$4.75
$5.28 / L
was
$9.50
Add
Woolworths
Palmolive Dishwashing Liquid AU Extracts Peach - Ultra
750ml
Special
$4.00
$5.33 / L
was
$8.00
Add
Woolworths
Palmolive Dishwashing Liquid AU Extracts Lemon - Ultra
750ml
Special
$4.00
$5.33 / L
was
$8.00
Add
Woolworths
Radiant Mixed Colours Laundry Liquid Detergent
2L
Special
$11.00
$5.50 / L
was
$22.00
Add
Woolworths
Radiant Whites Or Colours Laundry Liquid Detergent
2L
Special
$11.00
$5.50 / L
was
$22.00
Add
Biggest savings in this aisle
Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo
$15.00
67% less than Coles
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
$13.00
59% less than Coles
TRESemme Shampoo Moisture Rich
$10.00
59% less than Coles
Head & Shoulders Dry Scalp Care Conditioner
$13.00
56% less than Coles