Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pantry | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
Pantry
6,387 products · 1,168 on special
Coles:
3,281
Woolworths:
2,651
Aldi:
455
Loading savings in this aisle…
On special
1,168
Store brand
612
Priced per
Litre
92
100 g
500
Each
20
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
3,281
Woolworths
2,651
Aldi
455
Show only
On special
1,168
Store brand
612
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Soft Taco Kit
440g
$5.50
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Chicken & Bacon Pasta Bake
1.2kg
$15.00
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Showing 289–336 of 500
Previous 48
Next 48
Woolworths Meatball Pasta Bake
1.2kg
$15.00
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Australian Pure Honey Squeeze
1kg
$12.50
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pure Australian Honey Pail
1kg
$12.50
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Herring Fillets In Mango Pepper Sauce
200g
$2.50
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths No Added Sugar Greek Style Strawberry Yoghurt
110g
$1.40
$1.27 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths No Added Sugar Greek Style Blueberry Yoghurt
110g
$1.40
$1.27 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths No Added Sugar Greek Style Vanilla Yoghurt
110g
$1.40
$1.27 / 100g
Add
Coles
Pure Australian Honey Squeeze
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Coles
Pure Australian Honey Jar
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Coles
Prunes Pitted
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths COOK Stir Fry Mix Asian Style Vegetables
400g
$5.20
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths COOK Stir Fry Kit With Honey Soy Sauce Sachet
400g
$5.20
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths COOK Stir Fry Kit With Teriyaki Sauce Sachet
400g
$5.20
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pure Honey
400g
$5.20
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mushroom Sauce
200g
$2.60
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Peppercorn Sauce
200g
$2.60
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Hot Chip Gravy
200g
$2.60
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Chicken Flavoured Gravy
200g
$2.60
$1.30 / 100g
Add
Coles
Cream Cheese Spread
245g
$3.20
$1.31 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Cream Cheese Spread
245g
$3.20
$1.31 / 100g
Add
Coles
Mexican Sauce
240g
$3.15
$1.31 / 100g
Add
Woolworths
Macro Organic Coconut Flour
400g
$5.30
$1.32 / 100g
Add
Coles
Organic Extra Virgin Coconut Oil Unrefined
900g
$12.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Pacific Yellowfin Tuna Chunks With Chilli In Oil
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Coles
Yellowfin Tuna Chunks In Oil
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Yellowfin Tuna In Oil
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Spaghetti Bolognese Chilled Meal
1.1kg
$15.00
$1.36 / 100g
Add
Coles
Lean Salt Reduced Beef Corned Silverside
1kg
$14.00
$1.40 / 100g
Add
Coles
Flavoured Chicken Noodle Cup
70g
$1.00
$1.43 / 100g
Add
Coles
Flavoured Beef Noodle Cup
70g
$1.00
$1.43 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Recipe Base Marry Me Chicken Pasta
175g
$2.50
$1.43 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Recipe Base Thai Drunken Noodles
175g
$2.50
$1.43 / 100g
Add
Coles
Baking Powder
125g
$1.80
$1.44 / 100g
Add
Woolworths
Macro Organic Smooth Peanut Butter
375g
$5.40
$1.44 / 100g
Add
Woolworths
Macro Organic Crunchy Peanut Butter
375g
$5.40
$1.44 / 100g
Add
Coles
Dijon Mustard
200g
$2.90
$1.45 / 100g
Add
Coles
Wholegrain Mustard
200g
$2.90
$1.45 / 100g
Add
Coles
Hot English Mustard
200g
$2.90
$1.45 / 100g
Add
Coles
Green Beans Prepacked
375g
$5.50
$1.47 / 100g
Add
Coles
Pure Australian Honey Squeeze
375g
$5.50
$1.47 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pure Honey Twist & Squeeze
375g
$5.50
$1.47 / 100g
Add
Coles
Yellowfin Tuna Chunks In Oil
95g
$1.40
$1.47 / 100g
Add
Coles
Pacific Yellowfin Tuna Chunks With Chilli In Oil
95g
$1.40
$1.47 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Yellowfin Tuna In Oil
95g
$1.40
$1.47 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Yellowfin Tuna In Chilli & Oil
95g
$1.40
$1.47 / 100g
Add
Woolworths
Macro Organic Whole Egg Mayonnaise
440g
$6.50
$1.48 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Pasta Fettuccine 500g
$0.99
88% less than Coles
Premium Soy Sauce
$9.50
77% less than Woolworths
Gluten Free Spaghetti 500g
$2.49
61% less than Woolworths
Soy Sauce
$10.20
61% less than Woolworths