Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Cheer Tasty Cheese Block | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
/
Cheer Tasty Cheese Block
Coles
Woolworths
Dairy & Eggs
At 2 stores
Cheer Tasty Cheese Block
200g · Cheer
Cheapest at Coles
50% less per 100g than Woolworths · $1.50 / 100g
$14.95
Coles
Tasty Cheese Block · 1kg
$14.95
$1.50 / 100g
Cheapest
Add from Coles
Woolworths
This one
Price history
Coles
Coles
Woolworths
Woolies
Now
$6.00
Lowest
$6.00
Highest
$6.00
On special
0 of 1
Tracked since
1 Oct 2026
.
Other sizes
200g
$3.00 / 100g
Viewing
$6.00
1kg
$1.50 / 100g
Best value per 100g
$14.95
Details
Aisle
Dairy & Eggs
Brand
Cheer
Size
200g
Store brand
No
Cheaper alternatives
Similar products with a lower price per 100g.
Tasty Cheese Block 1kg
at Aldi
1kg
$8.99
89.9c / 100g
59.6c less per 100g
Add to cart
Cheddar Cheese Block
at Coles
1kg
$9.30
93c / 100g
56.5c less per 100g
Add to cart
Cheapest · Coles
$14.95
Add from Coles
$6.00
$3.00 / 100g
Add from Woolies
Same brand, different pack size. Compared per unit.
View on Woolworths ↗
Dairy Tasty Light Cheese Block
at Coles
1kg
$10.50
$1.05 / 100g
44.5c less per 100g
Add to cart
Tasty Cheese Block 500g
at Aldi
500g
$5.99
$1.20 / 100g
29.7c less per 100g
Add to cart