Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Dairy & Eggs | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Dairy & Eggs
Dairy & Eggs
2,020 products · 324 on special
Coles:
1,055
Woolworths:
800
Aldi:
165
Loading savings in this aisle…
On special
324
Store brand
217
Priced per
Litre
223
100 g
976
Each
21
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,055
Woolworths
800
Aldi
165
Show only
On special
324
Store brand
217
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Deluxe Choc Chip Buttermilk Pancake Shake
335g
$4.50
$1.34 / 100g
Add
Coles
Shredded Mozzarella Cheese
2kg
$27.00
$1.35 / 100g
Add
Coles
Showing 241–288 of 976
Previous 48
Next 48
Shredded Tasty Cheese
2kg
$27.00
$1.35 / 100g
Add
Aldi
Shredded Tasty Cheese 500g
500g
$6.79
$1.36 / 100g
Add
Aldi
Light Tasty Shredded Cheese 500g
500g
$6.79
$1.36 / 100g
Add
Coles
Cheese Block Tasty
500g
$6.80
$1.36 / 100g
Add
Coles
Thick & Creamy Yoghurt Vanilla 4 Pack
440g
$6.00
$1.36 / 100g
Add
Coles
Thick & Creamy Yoghurt Strawberry 4 Pack
440g
$6.00
$1.36 / 100g
Add
Coles
All Butter Croissants 3 Pack
189g
$2.60
$1.38 / 100g
Add
Coles
Thick & Creamy Yoghurt Mango & Finger Lime
140g
Special
$1.95
$1.39 / 100g
was
$3.30
Add
Coles
Thick & Creamy Yoghurt Choc Flakes
140g
Special
$1.95
$1.39 / 100g
was
$3.30
Add
Coles
Thick & Creamy Yoghurt Salted Caramel
140g
Special
$1.95
$1.39 / 100g
was
$3.30
Add
Aldi
Greek Style Fetta 200g
200g
$2.79
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Colby Cheese Slices 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Unsalted Butter 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Cheapest
Add
Aldi
Salted Butter 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Cheapest
Add
Aldi
Tasty Cheese Slices 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Light Tasty Cheese Slices 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Add
Coles
Salted Butter
500g
$7.00
$1.40 / 100g
Add
Coles
Original Ricotta Soft Cheese
500g
$7.00
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Greek Style Yogurt Raspberry Pouch 140g
140g
$1.99
$1.42 / 100g
Add
Aldi
Greek Style Yogurt Strawberry Pouch 140g
140g
$1.99
$1.42 / 100g
Add
Aldi
Blueberry Greek Style Yogurt 140g
140g
$1.99
$1.42 / 100g
Add
Aldi
Greek Style Yogurt Vanilla Pouch 140g 140g
140g
$1.99
$1.42 / 100g
Add
Coles
Extra Soft Butter Less Fat
750g
$10.90
$1.45 / 100g
Add
Coles
Greek Style Fetta Cubes
410g
$6.00
$1.46 / 100g
Add
Coles
Cheese Ramen 4 Pack
444g
$6.50
$1.46 / 100g
Add
Coles
Free Range Large Eggs 18 Pack
900g
$13.20
$1.47 / 100g
Add
Coles
Free Range Eggs 6 Pack
300g
$4.40
$1.47 / 100g
Add
Coles
Peaches & Cream
170g
Special
$2.50
$1.47 / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Free Range Large Eggs 12 Pack
600g
$8.85
$1.48 / 100g
Add
Coles
Free Range Eggs Regular 6 Pack
350g
$5.20
$1.49 / 100g
Add
Aldi
Cream Cheese Barrel 200g
200g
$2.99
$1.50 / 100g
Add
Coles
Tasty Cheese Block
1kg
$14.95
$1.50 / 100g
Cheapest
Add
Coles
Four Cheese Tortellini
600g
Special
$9.00
$1.50 / 100g
was
$13.00
Add
Coles
Cheese Fetta Aust Style
200g
$3.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
Boost Yoghurt Pouch Mango Magic
150g
Special
$2.25
$1.50 / 100g
was
$2.85
Add
Coles
Boost Yoghurt Pouch Strawberry
150g
Special
$2.25
$1.50 / 100g
was
$2.85
Add
Coles
Boost Yoghurt Pouch Banana Buzz
150g
Special
$2.25
$1.50 / 100g
was
$2.85
Add
Coles
Free Range 12 Pack
600g
$9.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
Nachips Cheese
300g
Special
$4.50
$1.50 / 100g
was
$5.95
Add
Coles
All Butter Croissants 12 Pack
900g
$13.60
$1.51 / 100g
Add
Aldi
Mozzarella Cheese 350g
350g
$5.29
$1.51 / 100g
Add
Coles
Milk Choc Buttons
375g
$5.75
$1.53 / 100g
Add
Coles
Spinach Feta & Ricotta Roll
450g
$6.90
$1.53 / 100g
Add
Coles
Free Range X Large Eggs 6 Pack
350g
$5.40
$1.54 / 100g
Add
Coles
Cheese Slices Regular
648g
Special
$10.00
$1.54 / 100g
was
$11.00
Add
Coles
All Butter Croissants 4 Pack
168g
$2.60
$1.55 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Traditional Fetta Twin Pack
$6.50
57% less than Woolworths
Organic Yoghurt Vanilla Bean
$7.90
50% less than Woolworths
Passionfruit Twist Yoghurt
$8.20
40% less than Woolworths
Blueberry Twist Yoghurt
$8.20
40% less than Woolworths