Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
77
100 g
654
Each
105
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Family Side Mashed Potato
600g
$8.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Chopped Garlic
375g
$5.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Showing 241–288 of 654
Previous 48
Next 48
Sliced Red Onion
525g
$7.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Pickled Onions
525g
$7.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Onions Cocktail White
150g
$2.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Pickled Onions Brown Chilli
525g
$7.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Rockmelon Slices
700g
$9.50
$1.36 / 100g
Add
Coles
Family Ranch Salad Kit
400g
$5.50
$1.38 / 100g
Add
Coles
Mexican Style Salad Kit
400g
$5.50
$1.38 / 100g
Add
Coles
American BBQ Salad Kit
400g
$5.50
$1.38 / 100g
Add
Coles
Vegetables Baby Potatoes Herb Butter
400g
$5.50
$1.38 / 100g
Add
Coles
Garlic Ciabatta
400g
$5.50
$1.38 / 100g
Add
Coles
Potato Gratins
400g
$5.50
$1.38 / 100g
Add
Coles
Tri Colour Capsicum Prepack
500g
$6.90
$1.38 / 100g
Add
Coles
Cup Mushrooms
500g
$7.00
$1.40 / 100g
Add
Coles
Mushrooms Sliced
500g
$7.00
$1.40 / 100g
Add
Coles
Garlic Souvlaki
320g
$4.50
$1.41 / 100g
Add
Coles
Mini Toasty Garlic And Herb Naan 5 Pack
225g
$3.20
$1.42 / 100g
Add
Coles
Roma Tomatoes
480g
$6.90
$1.44 / 100g
Add
Coles
Classic Coleslaw Salad
400g
$5.80
$1.45 / 100g
Add
Coles
Classic Potato Salad
400g
$5.80
$1.45 / 100g
Add
Coles
Broccoli & Cauliflower Florets
150g
$2.20
$1.47 / 100g
Add
Coles
Carrot Sticks
150g
$2.20
$1.47 / 100g
Add
Coles
Carrot & Broccoli Florets
150g
$2.20
$1.47 / 100g
Add
Coles
Broccoli Florets
150g
$2.20
$1.47 / 100g
Add
Coles
Large Potato Cakes
750g
$11.00
$1.47 / 100g
Add
Coles
Cherry Tomatoes
250g
$3.70
$1.48 / 100g
Add
Coles
White Seedless Grapes
1kg
$14.90
$1.49 / 100g
Add
Coles
Red Seedless Grapes
1kg
$14.90
$1.49 / 100g
Add
Coles
Jumbo Value Pack Baby Spinach
400g
$6.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
Zucchini
500g
$7.50
$1.50 / 100g
Add
Coles
Tomatoes
500g
$7.50
$1.50 / 100g
Add
Coles
Ricotta & Spinach Tortellini
600g
Special
$9.00
$1.50 / 100g
was
$13.00
Add
Coles
Cornick Garlic
90g
$1.35
$1.50 / 100g
Add
Coles
Apple Blueberry Blackberry Oat Prebiotics 8+ Months
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Sweet Potato & Pumpkin Pouch
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Banana Blueberry & Quinoa
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Pear Banana & Apple 6+ Months
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Apple- Banana & Mango 6+ Months Pouch
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Banana & Apple Pouch 4+ Months
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Stage 1 Carrot & Sweetcorn
120g
Special
$1.80
$1.50 / 100g
was
$2.30
Add
Coles
Asian Salad Kit
550g
$8.50
$1.55 / 100g
Add
Coles
Organic Garlic
220g
Special
$3.40
$1.55 / 100g
was
$4.30
Add
Coles
Semi Sundried Tomatoes
270g
Special
$4.20
$1.56 / 100g
was
$5.00
Add
Coles
Asian Style Salad Kit
350g
$5.50
$1.57 / 100g
Add
Coles
Green Goddess Salad Kit
350g
$5.50
$1.57 / 100g
Add
Coles
Kaleslaw Salad Kit
350g
$5.50
$1.57 / 100g
Add
Coles
Creme Royale Potato Mash
350g
$5.50
$1.57 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles