Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
142
100 g
616
Each
170
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
Goulburn Valley Fruit Topping Strawberry Blueberry & Vanilla Bean
315g
$5.00
$1.59 / 100g
Add
Woolworths
Goulburn Valley Fruit Topping Peach & Raspberry
315g
$5.00
$1.59 / 100g
Add
Woolworths
Showing 337–384 of 616
Previous 48
Next 48
MasterFoods Finely Crushed Garlic
170g
$2.70
$1.59 / 100g
Cheapest
Add
Aldi
White Flat Mushrooms 375g
375g
$5.99
$1.60 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mushrooms Cups Sliced Punnet
375g
$6.00
$1.60 / 100g
Add
Woolworths
Sunbeam Mixed Fruit
375g
$6.00
$1.60 / 100g
Add
Woolworths
Nesquik Strawberry Flavour
250g
$4.00
$1.60 / 100g
Add
Woolworths
Bonne Maman Strawberry Conserve
370g
Special
$6.00
$1.62 / 100g
was
$7.60
Add
Woolworths
Bonne Maman Orange Marmalade
370g
Special
$6.00
$1.62 / 100g
was
$7.60
Cheapest
Add
Aldi
Limes 400g
400g
$6.49
$1.62 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Fruit Mix
400g
$6.50
$1.63 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Celery Sticks Punnet
300g
$4.90
$1.63 / 100g
Add
Woolworths
Pandaroo Japanese Ginger Sushi
200g
$3.30
$1.65 / 100g
Add
Woolworths
The Spice Tailor Coastal Mango Curry Mild
300g
Special
$4.95
$1.65 / 100g
was
$6.70
Add
Aldi
Baby Spinach 120g
120g
$1.99
$1.66 / 100g
Add
Aldi
Salad Mix 120g
120g
$1.99
$1.66 / 100g
Add
Woolworths
Rosella White Cocktail Onions
150g
$2.50
$1.67 / 100g
Add
Woolworths
Rosella Red Cocktail Onions
150g
$2.50
$1.67 / 100g
Add
Woolworths
Rosella Green Cocktail Onions
150g
$2.50
$1.67 / 100g
Add
Woolworths
Rafferty's Garden Nurture Immunity Strawberry Apple Chia 12m+
120g
Special
$2.00
$1.67 / 100g
was
$2.85
Add
Woolworths
Woolworths Lemon Curd Cheesecake
800g
$13.50
$1.69 / 100g
Add
Woolworths
Beerenberg Caramelised Onion
280g
Special
$4.75
$1.70 / 100g
was
$6.80
Add
Woolworths
Staminade Lemon & Lime Powder
585g
$10.00
$1.71 / 100g
Add
Woolworths
MasterFoods Creamy Herb Garlic Potato Bake
175g
$3.00
$1.71 / 100g
Add
Woolworths
MasterFoods Side Dish Creamy Cheesy Potato Bake
175g
$3.00
$1.71 / 100g
Add
Woolworths
MasterFoods Recipe Base Miso Garlic Ginger
175g
$3.00
$1.71 / 100g
Add
Woolworths
Macro Dried Mixed Fruit
400g
$6.90
$1.73 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Apple Lattice Pie
750g
$13.00
$1.73 / 100g
Add
Aldi
White Sliced Mushrooms 200g
200g
$3.49
$1.75 / 100g
Add
Aldi
White Cup Mushrooms 200g
200g
$3.49
$1.75 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Organic Salad Coleslaw
200g
$3.50
$1.75 / 100g
Add
Woolworths
Simson's Pantry Mini Naans Garlic & Herb
225g
$4.00
$1.78 / 100g
Add
Woolworths
Macro Organic Broccoli
500g
$8.90
$1.78 / 100g
Cheapest
Add
Woolworths
Woolworths Baby Leaf Spinach Spinach
280g
$5.00
$1.79 / 100g
Add
Woolworths
Strawberries Punnet
250g
$4.50
$1.80 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Truss Cocktail Tomato Punnet
250g
$4.50
$1.80 / 100g
Add
Woolworths
Ital Gran Panettone Traditional Fruit
800g
$14.50
$1.81 / 100g
Add
Woolworths
The Odd Bunch Lime Prepacked
500g
$9.10
$1.82 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mixed Leaf Salad
120g
$2.20
$1.83 / 100g
Add
Woolworths
Pilpel Chilli Lemon Hommus
330g
Special
$6.05
$1.83 / 100g
was
$7.10
Add
Aldi
Beetroot & Fetta Salad Kit 270g
270g
$4.99
$1.85 / 100g
Add
Woolworths
Kook A Krumb Breadcrumbs Herb & Garlic
200g
$3.70
$1.85 / 100g
Add
Woolworths
Samyang Buldak Habanero Lime Spicy Ramen
675g
$12.50
$1.85 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths White Flat Mushrooms Punnet
375g
$7.00
$1.87 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Free From Gluten Apple Pie
750g
$14.00
$1.87 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Loaded Potatoes
400g
$7.50
$1.88 / 100g
Add
Woolworths
Yumi's Hommus Roasted Garlic
200g
Special
$3.75
$1.88 / 100g
was
$5.00
Add
Woolworths
Yumi's Hommus Zesty Lemon
200g
Special
$3.75
$1.88 / 100g
was
$5.00
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles