Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
39
100 g
68
Each
13
Filters · 2
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
Annalisa Diced Tomatoes
800g
Special
$2.20
27.5c / 100g
was
$2.70
Add
Woolworths
Brunnings Organic Fruit & Citrus Food
2.5kg
Special
$7.00
28c / 100g
was
Showing 1–48 of 68
Next 20
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
$14.00
Add
Woolworths
McKenzie's Dried Veg Pearl Barley
500g
Special
$1.60
32c / 100g
was
$1.90
Add
Woolworths
McKenzie's Dried Veg Yellow Split Peas
500g
Special
$1.60
32c / 100g
was
$1.90
Add
Woolworths
Annalisa Finely Chopped Tomatoes
400g
Special
$1.35
33.8c / 100g
was
$1.50
Add
Woolworths
La Gina Finely Diced Tomatoes With Basil
400g
Special
$1.40
35c / 100g
was
$1.60
Add
Woolworths
La Gina Finely Diced Tomatoes With Garlic
400g
Special
$1.40
35c / 100g
was
$1.60
Add
Woolworths
Katoomba Garlic & Ginger
1kg
Special
$4.40
44c / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Katoomba Garlic
1kg
Special
$4.40
44c / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Katoomba Ginger
1kg
Special
$4.40
44c / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Mutti Polpa Finely Chopped Tomatoes
400g
Special
$1.80
45c / 100g
was
$2.30
Add
Woolworths
Mutti Whole Peeled Tomatoes
400g
Special
$1.80
45c / 100g
was
$2.30
Add
Woolworths
Mutti Organic Polpa Finely Chopped Tomatoes
400g
Special
$2.35
58.8c / 100g
was
$2.95
Cheapest
Add
Woolworths
Sandhurst Baby Cucumbers
500g
Special
$3.30
66c / 100g
was
$4.20
Add
Woolworths
Three Threes Pickled Onions
520g
Special
$4.75
91.3c / 100g
was
$5.25
Add
Woolworths
Rana Classic Potato Gnocchi
500g
Special
$5.60
$1.12 / 100g
was
$7.00
Add
Woolworths
Blue Banner Sliced Red Pickled Onions
525g
Special
$6.00
$1.14 / 100g
was
$7.00
Add
Woolworths
Blue Banner Onions Pickled
525g
Special
$6.00
$1.14 / 100g
was
$7.00
Add
Woolworths
Woolworths Mushroom Sliced
500g
Special
$6.00
$1.20 / 100g
was
$7.00
Add
Woolworths
Woolworths Mushrooms Cups Punnet
500g
Special
$6.00
$1.20 / 100g
was
$7.00
Add
Woolworths
Woolworths Mexican Style Salad Kit
400g
Special
$5.00
$1.25 / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Woolworths Ranch Salad Kit
400g
Special
$5.00
$1.25 / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Nando's Lemon & Herb Peri-Peri Quick Marinade
260g
Special
$3.25
$1.25 / 100g
was
$4.70
Add
Woolworths
Maharajah's Choice Garlic Pappadams
100g
Special
$1.30
$1.30 / 100g
was
$2.00
Cheapest
Add
Woolworths
Betty Crocker Strawberry Frosting
400g
Special
$5.50
$1.38 / 100g
was
$6.50
Add
Woolworths
Woolworths Asian Style Salad Kit
350g
Special
$5.00
$1.43 / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Woolworths Chili Lime Salad Kit
350g
Special
$5.00
$1.43 / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Gillette Shaving Foam Lemon Lime
333g
Special
$4.90
$1.47 / 100g
was
$7.00
Add
Woolworths
Woolworths Thai Style Salad Kit
315g
Special
$5.00
$1.59 / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Bonne Maman Strawberry Conserve
370g
Special
$6.00
$1.62 / 100g
was
$7.60
Add
Woolworths
Bonne Maman Orange Marmalade
370g
Special
$6.00
$1.62 / 100g
was
$7.60
Cheapest
Add
Woolworths
The Spice Tailor Coastal Mango Curry Mild
300g
Special
$4.95
$1.65 / 100g
was
$6.70
Add
Woolworths
Rafferty's Garden Nurture Immunity Strawberry Apple Chia 12m+
120g
Special
$2.00
$1.67 / 100g
was
$2.85
Add
Woolworths
Beerenberg Caramelised Onion
280g
Special
$4.75
$1.70 / 100g
was
$6.80
Add
Woolworths
Pilpel Chilli Lemon Hommus
330g
Special
$6.05
$1.83 / 100g
was
$7.10
Add
Woolworths
Yumi's Hommus Roasted Garlic
200g
Special
$3.75
$1.88 / 100g
was
$5.00
Add
Woolworths
Yumi's Hommus Zesty Lemon
200g
Special
$3.75
$1.88 / 100g
was
$5.00
Add
Woolworths
Woolworths Caesar Salad Kit Kit
290g
Special
$5.50
$1.90 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Woolworths Greek Salad Kit
270g
Special
$5.50
$2.04 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Angas Park Fruit Medley Diced Fruits
375g
Special
$7.90
$2.11 / 100g
was
$9.50
Add
Woolworths
Sunbeam Sultana & Apple & Apple
150g
Special
$3.40
$2.27 / 100g
was
$4.20
Add
Woolworths
Yumi's Pumpkin & Spinach Bites
225g
Special
$5.20
$2.31 / 100g
was
$6.50
Add
Woolworths
Yumi's Zucchini & Lentil Bites
225g
Special
$5.20
$2.31 / 100g
was
$6.50
Add
Woolworths
Buderim Ginger Bears
175g
Special
$4.50
$2.57 / 100g
was
$5.50
Add
Woolworths
Fibre One 90 Calorie Lemon Drizzle Squares 5 Pack
120g
Special
$3.45
$2.88 / 100g
was
$6.90
Add
Woolworths
Caravan Foods Salad Topper Original Crouton
80g
Special
$2.50
$3.13 / 100g
was
$4.00
Add
Woolworths
Meiji Hello Panda Strawberry
47g
Special
$1.50
$3.19 / 100g
was
$1.95
Add
Woolworths
Sandhurst Tomatoes Sundried
125g
Special
$4.00
$3.20 / 100g
was
$5.00
Add
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles