Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Household & Personal Care | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
Household & Personal Care
5,658 products · 1,515 on special
Coles:
2,937
Woolworths:
2,576
Aldi:
145
Loading savings in this aisle…
On special
1,515
Store brand
81
Priced per
Litre
1,833
100 g
507
Each
723
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
2,937
Woolworths
2,576
Aldi
145
Show only
On special
1,515
Store brand
81
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Summer Berries Dishwashing Liquid
900ml
Special
$5.00
$5.56 / L
was
$10.00
Add
Aldi
Assorted Dishwashing Liquid 500ml
500ml
$2.79
$5.58 / L
Add
Showing 145–192 of 1,833
Previous 48
Next 48
Coles
Disinfectant Spring Botanicals Trigger
750ml
Special
$4.20
$5.60 / L
was
$7.00
Add
Coles
Green Tea & Lime Dishwashing Liquid Concentrate
500ml
Special
$2.80
$5.60 / L
was
$3.60
Add
Coles
Concentrate Red Apple Dishwashing Liquid
500ml
Special
$2.80
$5.60 / L
was
$3.60
Add
Coles
Professional 7 In 1 Laundry Liquid
4L
$23.00
$5.75 / L
Add
Coles
Microsafe Easy Heat Container
1.6L
$9.20
$5.75 / L
Add
Coles
Antibacterial Liquid Hand Wash Aloe Vera And Vitamin E Refill
950ml
Special
$5.50
$5.79 / L
was
$11.00
Add
Coles
Hand Wash Anti-bacterial Raspberry Refill
950ml
Special
$5.50
$5.79 / L
was
$11.00
Add
Coles
Antibacterial Liquid Hand Wash Refresh Refill
950ml
Special
$5.50
$5.79 / L
was
$11.00
Add
Coles
Klip It Plus Container
1.15L
$6.70
$5.83 / L
Add
Coles
Deluxe Toilet Cleaner Gel Lovely Jasmine
600ml
Special
$3.50
$5.83 / L
was
$7.00
Add
Coles
Ultimate Gel Ultra Bleach Toilet Cleaner Citrus
600ml
Special
$3.50
$5.83 / L
was
$7.00
Add
Coles
Ultimate Gel Anti- Stain Toilet Cleaner Lavender
600ml
Special
$3.50
$5.83 / L
was
$7.00
Add
Coles
Japanese Cherry Blossom Fabric Conditioner
900ml
Special
$5.25
$5.83 / L
was
$10.50
Add
Coles
Isotonic Mountain Blast Sports Drink Sipper Cap Bottle
1L
$5.95
$5.95 / L
Add
Coles
Isotonic Berry Ice Sports Drink Sipper Cap Bottle
1L
$5.95
$5.95 / L
Add
Coles
Isotonic Gold Rush Sports Drink Sipper Cap Bottle
1L
$5.95
$5.95 / L
Add
Aldi
Crème Cleanser Lemon 500ml
500ml
$2.99
$5.98 / L
Add
Aldi
Body Care Body Wash 1L
1L
$5.99
$5.99 / L
Add
Coles
Hand Wash Luminous Oil Macadamia & Peony Refill
1L
Special
$6.00
$6.00 / L
was
$10.00
Add
Coles
Luminous Oils Hand Wash Refill Mandarin & Rosemary
1L
Special
$6.00
$6.00 / L
was
$10.00
Add
Coles
Naturals Hand Wash Aloe Vera & Chamomile Refill 1x2 Pack
2L
$12.00
$6.00 / L
Add
Coles
Laundry Sanitiser Fresh Cotton
2L
Special
$12.00
$6.00 / L
was
$24.00
Add
Coles
Laundry Sanitiser Odour Active
2L
Special
$12.00
$6.00 / L
was
$24.00
Add
Coles
Blacks & Darks Laundry Liquid Black Wash Detergent
1L
Special
$6.00
$6.00 / L
was
$12.00
Add
Coles
Laundry Liquid Detergent Sensitive 80 Washes
4L
$24.00
$6.00 / L
Add
Coles
Laundry Liquid Detergent Active Clean 80 Washes
4L
$24.00
$6.00 / L
Add
Coles
Cream Cleanser Lemon
500ml
$3.00
$6.00 / L
Add
Coles
Odour Removal Laundry Liquid Washing Detergent
1.8L
Special
$11.00
$6.11 / L
was
$22.00
Add
Coles
Laundry Liquid Plus Softener
1.8L
Special
$11.00
$6.11 / L
was
$22.00
Add
Coles
Vent & Seal Plastic Container
1L
$6.20
$6.20 / L
Add
Coles
Tahiti Dreams Fabric Conditioner Papaya Coconut & Frangipani
800ml
Special
$5.00
$6.25 / L
was
$10.00
Add
Coles
Paris With Love Fabric Conditioner Rose- Freesia & White Musk
800ml
Special
$5.00
$6.25 / L
was
$10.00
Add
Coles
Amazon Fabric Conditioner Bergamot & Sandalwood
800ml
Special
$5.00
$6.25 / L
was
$10.00
Add
Coles
Spray N Wipe Lemon Citrus 5 In 1 Multi Purpose Cleaner Trigger 3x500ml
1.5L
$9.45
$6.30 / L
Add
Coles
Multipurpose Thick Bleach Disinfectant Citrus Fresh
750ml
$4.80
$6.40 / L
Add
Coles
Laundry Liquid Advanced Clean
2L
Special
$13.00
$6.50 / L
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Liquid Sensitive
2L
Special
$13.00
$6.50 / L
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Liquid Extreme Clean
2L
Special
$13.00
$6.50 / L
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Liquid Odour Fighter
2L
Special
$13.00
$6.50 / L
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Liquid Lemon Fresh
2L
Special
$13.00
$6.50 / L
was
$26.00
Add
Coles
Laundry Liquid With A Touch Of Fabric Softener
2L
Special
$13.00
$6.50 / L
was
$26.00
Add
Coles
Disinfectant Apple Multipurpose Surface Cleaning Spray
750ml
$4.90
$6.53 / L
Add
Coles
Disinfectant Citrus Multipurpose Surface Cleaning Spray
750ml
$4.90
$6.53 / L
Add
Coles
Wooden Floor & Surface Cleaner
750ml
$5.00
$6.67 / L
Add
Aldi
Assorted Shampoo or Conditioner 940 ml
940ml
$6.29
$6.69 / L
Add
Coles
Ultra Fabric Softener Wild Orchid
1L
$6.70
$6.70 / L
Add
Biggest savings in this aisle
Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo
$15.00
67% less than Coles
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
$13.00
59% less than Coles
TRESemme Shampoo Moisture Rich
$10.00
59% less than Coles
Head & Shoulders Dry Scalp Care Conditioner
$13.00
56% less than Coles