Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Household & Personal Care | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
Household & Personal Care
5,658 products · 1,515 on special
Coles:
2,937
Woolworths:
2,576
Aldi:
145
Loading savings in this aisle…
On special
1,515
Store brand
81
Priced per
Litre
1,833
100 g
507
Each
723
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
2,937
Woolworths
2,576
Aldi
145
Show only
On special
1,515
Store brand
81
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Disinfectant Lavender
2L
$1.50
75c / L
Add
Aldi
Laundry Liquid 2L
2L
$1.99
99.5c / L
Add
Aldi
Showing 1–48 of 1,833
Next 48
Liquid Bleach 2.5L
2.5L
$2.49
99.6c / L
Add
Coles
Bleach Lemon
2L
$2.00
$1.00 / L
Add
Coles
Cotton Fresh Laundry Liquid
2L
$2.00
$1.00 / L
Add
Aldi
Dishwashing Liquid Lemon Fragrance 1L
1L
$1.39
$1.39 / L
Add
Coles
Dishwashing Liquid Lemon
1L
$1.40
$1.40 / L
Add
Aldi
Assorted Fabric Softener 2L
2L
$2.99
$1.50 / L
Add
Coles
Fabric Conditioner Cotton Fresh
2L
$3.00
$1.50 / L
Add
Coles
Fabric Conditioner Sunny Days
2L
$3.00
$1.50 / L
Add
Coles
Tellfresh Container
2L
Special
$3.50
$1.75 / L
was
$7.00
Add
Aldi
Assorted Disinfectant 1.25L
1.25L
$2.39
$1.91 / L
Add
Aldi
Heavy Duty Cleaner 1.25L
1.25L
$2.49
$1.99 / L
Add
Coles
Paw Paw Extract Natural Hand Wash
500ml
Special
$1.00
$2.00 / L
was
$10.00
Add
Coles
Disinfectant Bleach Cleaner
1.25L
$2.60
$2.08 / L
Add
Coles
Disinfectant Eucalyptus
1.25L
$2.60
$2.08 / L
Add
Coles
Pine Disinfectant
1.25L
$2.60
$2.08 / L
Add
Coles
Tellfresh Container
1.75L
Special
$3.75
$2.14 / L
was
$7.50
Add
Coles
Bleach Lemon
2.5L
$5.80
$2.32 / L
Cheapest
Add
Coles
Bleach Regular
2.5L
$5.80
$2.32 / L
Add
Coles
Bleach Lavender
2.5L
$5.80
$2.32 / L
Add
Aldi
Glass Cleaner 750ml
750ml
$1.85
$2.47 / L
Add
Aldi
Assorted Multi Purpose Cleaner 750ml
750ml
$1.85
$2.47 / L
Add
Coles
Multipurpose Cleaner Grapefruit Twist
750ml
$1.85
$2.47 / L
Add
Coles
Multi-purpose Cleaner Sweet Orchard
750ml
$1.85
$2.47 / L
Add
Aldi
Assorted Laundry Liquid Concentrate 4L
4L
$9.99
$2.50 / L
Add
Coles
Glass & Window Cleaner
750ml
$1.95
$2.60 / L
Add
Coles
Dishwashing Liquid
1L
$2.65
$2.65 / L
Cheapest
Add
Coles
Floor Cleaner
750ml
$2.00
$2.67 / L
Add
Aldi
Laundry Detergent 1L
1L
$2.69
$2.69 / L
Add
Coles
Pure Soft Fabric Softener
1L
$2.70
$2.70 / L
Add
Aldi
Di-San Pre Wash Stain Remover 750ml
750ml
$2.09
$2.79 / L
Add
Coles
Eucalyptus Fresh Wool & Delicates Washing Liquid
1L
$2.80
$2.80 / L
Add
Coles
Pre Wash Stain Remover
750ml
$2.10
$2.80 / L
Add
Aldi
Assorted Toilet Bleach Gel 700ml
700ml
$2.00
$2.86 / L
Add
Aldi
Assorted Toilet Power Gel 700ml
700ml
$2.00
$2.86 / L
Add
Aldi
Assorted Laundry Liquid Concentrate 2L
2L
$5.99
$3.00 / L
Add
Aldi
Liquid Hand Wash Refill 1L
1L
$3.00
$3.00 / L
Add
Coles
Infusions Tropical Paradise Laundry Liquid Top & Front
2L
$6.00
$3.00 / L
Add
Coles
Ultra Infusions Indulgent Escape Laundry Liquid
2L
$6.00
$3.00 / L
Add
Coles
Aloe Vera & Chamomile Antibacterial Handwash
1L
$3.00
$3.00 / L
Add
Coles
Tellfresh Container
1L
Special
$3.00
$3.00 / L
was
$6.00
Add
Coles
Toilet Cleaner Gel Citrus Fresh
700ml
$2.20
$3.14 / L
Add
Coles
Marine Fresh Bleach Toilet Gel
700ml
$2.20
$3.14 / L
Add
Coles
Oxi Bleach Tropical Toilet Gel
700ml
$2.20
$3.14 / L
Add
Aldi
Dishwashing Liquid Original 950ml
950ml
$2.99
$3.15 / L
Add
Coles
Antibacterial Hand Wash Lime Fresh
1L
$3.15
$3.15 / L
Add
Aldi
Assorted Shampoo or Conditioner 1L
1L
$3.29
$3.29 / L
Add
Biggest savings in this aisle
Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo
$15.00
67% less than Coles
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
$13.00
59% less than Coles
TRESemme Shampoo Moisture Rich
$10.00
59% less than Coles
Head & Shoulders Dry Scalp Care Conditioner
$13.00
56% less than Coles