Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
0
100 g
569
Each
2
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
Woolworths Sweet & Sour Chicken
350g
$4.00
$1.14 / 100g
Add
Coles
Beechwood Smoked Leg Ham Portion
2.5kg
Special
$28.75
$1.15 / 100g
was
$31.25
Add
Showing 97–144 of 569
Previous 48
Next 48
Woolworths
Woolworths Slow Cooked Bavarian Style Pork Knuckle
1.2kg
$13.80
$1.15 / 100g
Add
Coles
Tuna Chunks in Springwater
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Tuna Tomato & Basil
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Spicy Chilli Tuna
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Tuna Zesty Vinaigrette
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Tomato & Onion
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Chilli
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Tomato & Basil
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Mexican Style
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Laksa
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Mixed Portions Southern Fried
1.2kg
Special
$14.00
$1.17 / 100g
was
$16.00
Add
Coles
The Original Beef Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Beef Garlic & Herb Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Chicken Sage And Thyme Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Pork Sausage
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Beef Chipolatas
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Pork Chipolatas
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 10 Pack Beef Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 10 Pack Herb & Garlic Beef Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 10 Pack Chicken Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 16 Pack Beef Chipolatas
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 10 Pack Pork Sausages
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 16 Pack Pork Chipolatas
550g
$6.50
$1.18 / 100g
Add
Coles
Tuna Chunks In Springwater
185g
$2.20
$1.19 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Chunks In Springwater
185g
$2.20
$1.19 / 100g
Add
Coles
Regular Pork Mince
500g
$6.00
$1.20 / 100g
Add
Coles
Smoked Meaty Pork Leg Hock
1kg
$12.00
$1.20 / 100g
Add
Coles
Lamb Kidneys
350g
$4.20
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Mince
500g
$6.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Breast Fillet
1kg
$12.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Breast Fillets
1.7kg
Special
$20.40
$1.20 / 100g
was
$23.29
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Splits Lemon & Garlic
1.5kg
$18.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Lamb Offcut 4 - 6 Pieces
1.2kg
$14.40
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pork & Beef Mince
500g
$6.25
$1.25 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Free Range Chicken Breast Large Pack
1.25kg
Special
$15.63
$1.25 / 100g
was
$16.88
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Mince
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Coles
Boneless Pork Loin Roast
2kg
$26.00
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pork Loin Roast Boneless Small
2kg
$26.00
$1.30 / 100g
Add
Coles
Pork Forequarter Cutlets
800g
Special
$10.50
$1.31 / 100g
was
$12.50
Add
Woolworths
Woolworths Southern Style Chicken Portions
1.2kg
$16.00
$1.33 / 100g
Add
Coles
Pork Bones Smoked
500g
$6.75
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Breast Diced
1kg
$13.50
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Smoked Pork Bones
500g
$6.75
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Boneless Butterflied Moroccan
1.4kg
$18.90
$1.35 / 100g
Add
Coles
Yellowfin Tuna Chunks In Springwater
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Yellowfin Tuna In Springwater
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles