Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
3
100 g
191
Each
31
Filters · 2
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Beurre Bosc Pears
at Coles
230g
$1.04
45.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Minced Garlic
at Coles
500g
$2.30
46c / 100g
Only at one store
Add to cart
Showing 49–96 of 191
Previous 48
Next 48
Red Onion 1 Kg
at Coles
1kg
$4.80
48c / 100g
Only at one store
Add to cart
Whole Baby Potatoes
at Coles
410g
$2.00
48.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Bananas
at Coles
170g
$0.83
48.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pink Lady Apples
at Coles
1kg
$4.90
49c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pink Lady Apples Medium
at Coles
200g
$0.98
49c / 100g
Only at one store
Add to cart
Potatoes Sweet Gold
at Coles
500g
$2.45
49c / 100g
Only at one store
Add to cart
Packham Pears
at Coles
1kg
$4.90
49c / 100g
Only at one store
Add to cart
Pear Packham
at Coles
240g
$1.18
49.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Creme Gold Washed Potatoes Loose
at Coles
150g
$0.75
50c / 100g
Only at one store
Add to cart
Spud Lite Potatoes
at Coles
1.5kg
$7.50
50c / 100g
Only at one store
Add to cart
Red Royale Potatoes Loose
at Coles
170g
$0.85
50c / 100g
Only at one store
Add to cart
Growers Selection Roasting Potatoes
at Coles
1.5kg
$7.50
50c / 100g
Only at one store
Add to cart
Growers Selection Mashing Potatoes
at Coles
1.5kg
$7.50
50c / 100g
Only at one store
Add to cart
Minced Garlic
at Coles
250g
$1.25
50c / 100g
Only at one store
Add to cart
Spud Lite Baby Potato
at Coles
750g
$4.00
53.3c / 100g
Only at one store
Add to cart
Apples Mini Pack
at Coles
1kg
$5.50
55c / 100g
Only at one store
Add to cart
Onions Red Local
at Coles
200g
$1.10
55c / 100g
Only at one store
Add to cart
Strawberry Topping
at Coles
580g
$3.20
55.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Bravo Apples
at Coles
200g
$1.18
59c / 100g
Only at one store
Add to cart
Tomatoes Greenhouse Truss
at Coles
130g
$0.77
59.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Organic Banana
at Coles
170g
$1.11
65.3c / 100g
Only at one store
Add to cart
Bananas Mini Pack
at Coles
750g
$4.90
65.3c / 100g
Only at one store
Add to cart
Mum's Sause Tomato & Basil
at Coles
500g
$3.50
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Dried Fruit Mixed
at Coles
1kg
$7.00
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Mum's Sause Garden Veg
at Coles
500g
$3.50
70c / 100g
Only at one store
Add to cart
Apple Envy Red
at Coles
200g
$1.50
75c / 100g
Only at one store
Add to cart
Apple Granny Smith Medium
at Coles
170g
$1.34
78.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Royal Gala Apples Loose
at Coles
170g
$1.34
78.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Green Zucchini
at Coles
200g
$1.58
79c / 100g
Only at one store
Add to cart
Granny Smith Apples
at Coles
1kg
$7.90
79c / 100g
Only at one store
Add to cart
Capsicum Green Loose
at Coles
220g
$1.74
79.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
4 Pack Snack Fruit Pie Apples
at Coles
500g
$4.20
84c / 100g
Only at one store
Add to cart
Garlic Aioli
at Coles
350g
$2.95
84.3c / 100g
Only at one store
Add to cart
Jazz Apples Prepacked
at Coles
1kg
$8.50
85c / 100g
Only at one store
Add to cart
Jazz Apples
at Coles
160g
$1.42
88.8c / 100g
Only at one store
Add to cart
Gourmet Field Tomatoes
at Coles
1kg
$8.90
89c / 100g
Only at one store
Add to cart
Red Capsicum Loose
at Coles
220g
$1.96
89.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
Yellow Capsicum
at Coles
220g
$1.96
89.1c / 100g
Only at one store
Add to cart
Tomatoes Gourmet
at Coles
130g
$1.16
89.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Vine Ripened Tomatoes
at Coles
500g
$4.50
90c / 100g
Only at one store
Add to cart
Sundried Tomato Strips
at Coles
280g
$2.75
98.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Roma Tomatoes Loose
at Coles
70g
$0.69
98.6c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grandma's Heirloom Tomatoes Black
at Coles
200g
$1.98
99c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grandma's Heirloom Tomatoes Yellow
at Coles
300g
$2.97
99c / 100g
Only at one store
Add to cart
Grandma's Heirloom Tomatoes Red
at Coles
250g
$2.48
99.2c / 100g
Only at one store
Add to cart
Baby Beetroot Prepacked
at Coles
250g
$2.50
$1.00 / 100g
Only at one store
Add to cart
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles