Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
0
100 g
569
Each
2
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
Woolworths 8 Pack Homestyle Beef Rissoles
600g
$8.25
$1.38 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Beef Sausages
505g
$7.00
$1.39 / 100g
Add
Woolworths
Showing 145–192 of 569
Previous 48
Next 48
Woolworths 6 Pack Country Style Pork Sausages
505g
$7.00
$1.39 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Herb & Garlic Chicken Sausages
505g
$7.00
$1.39 / 100g
Add
Coles
Lamb Leg Roast Half
1.74kg
Special
$24.36
$1.40 / 100g
was
$31.32
Add
Coles
Pork Belly Roast Boneless
1.3kg
Special
$18.20
$1.40 / 100g
was
$23.40
Add
Coles
Lamb Whole Leg Roast
2.8kg
Special
$39.20
$1.40 / 100g
was
$50.40
Add
Coles
No Added Hormone Beef Brisket
1.9kg
$26.60
$1.40 / 100g
Add
Coles
Lamb Shoulder Roast On The Bone
2.2kg
Special
$30.80
$1.40 / 100g
was
$39.60
Add
Coles
Lamb Shanks 2 Pack (cv)
775g
$10.85
$1.40 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Spicy Buttermilk Wings
500g
Special
$7.00
$1.40 / 100g
was
$9.00
Add
Woolworths
Woolworths Lamb Shanks
1kg
$14.00
$1.40 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Chicken Schnitzels Garlic & Herb
600g
$8.50
$1.42 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 4 Pack Chicken Schnitzel
600g
$8.50
$1.42 / 100g
Add
Coles
Beef & Pork Meatballs
560g
$8.00
$1.43 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Recipe Base Korean Bulgogi Beef
175g
$2.50
$1.43 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Recipe Base Coconut Butter Chicken
175g
$2.50
$1.43 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Breast Fillets
650g
$9.40
$1.45 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Thigh Fillets Large Pack
1.2kg
$17.40
$1.45 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Fillets Small Pack
600g
$8.70
$1.45 / 100g
Add
Coles
Pork Slow Cook Scotch Roast
1.5kg
$21.75
$1.45 / 100g
Add
Coles
Boneless Mini Pork Leg Roast
1kg
$14.50
$1.45 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Thigh Fillets Skinless
1.8kg
$26.10
$1.45 / 100g
Add
Coles
Pacific Yellowfin Tuna Chunks In Springwater
95g
$1.40
$1.47 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Crumbed Chicken Burgers
440g
$6.50
$1.48 / 100g
Add
Coles
No Added Hormones Beef Regular Mince
1kg
$15.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Schnitzel Plain Crumb
600g
$9.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Schnitzel Parmigia
600g
$9.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
Char Siu Pork Shoulder
1kg
$15.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
Butterflied Pork Shoulder With Lemon & Herb
800g
$12.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Schnitzel Garlic & Herb Crumb
600g
$9.00
$1.50 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Beef Mince
1kg
$15.00
$1.50 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Lean Pork Mince
500g
$7.50
$1.50 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Shortcut Bacon
500g
$7.50
$1.50 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Stacker Beef Burgers Patties
500g
$7.50
$1.50 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 4 Pack Classic Beef Burgers Patties
500g
$7.50
$1.50 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Southern Fried Chicken Wing Nibbles
600g
$9.00
$1.50 / 100g
Add
Coles
No Added Hormone Beef Regular Mince
500g
$7.70
$1.54 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Beef Mince
500g
$7.70
$1.54 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Stirfry
500g
$7.70
$1.54 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Thigh Fillet
1kg
$15.50
$1.55 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Thick Cut Souvlaki Chicken Kebabs
900g
$14.00
$1.56 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Thick Cut Smokey Garlic Chicken Kebabs
900g
$14.00
$1.56 / 100g
Add
Coles
Salmon Pink
415g
$6.50
$1.57 / 100g
Add
Coles
Meals Beef Lasagne
350g
$5.50
$1.57 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Salmon In Springwater
95g
$1.50
$1.58 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Salmon Naturally Smoked
95g
$1.50
$1.58 / 100g
Add
Coles
Pork Scotch Steak
600g
Special
$9.50
$1.58 / 100g
was
$11.00
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles