Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
6
100 g
1,661
Each
99
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Fillets Large Pack
1.4kg
$15.40
$1.10 / 100g
Add
Coles
Sausage Mince
500g
$5.50
$1.10 / 100g
Add
Coles
Showing 145–192 of 1,661
Previous 48
Next 48
Chicken Patties
500g
Special
$5.50
$1.10 / 100g
was
$6.30
Add
Coles
Pork 3 Star Regular Mince
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Free Range Chicken Maryland
800g
$8.80
$1.10 / 100g
Add
Coles
Halal Chicken Thigh Cutlets
1.2kg
$13.20
$1.10 / 100g
Add
Coles
Halal Chicken Portions Family Pack
2.2kg
$24.20
$1.10 / 100g
Add
Coles
Middle Bacon
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
Short Cut Bacon
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Coles
Braised Steak Onion
400g
$4.40
$1.10 / 100g
Add
Coles
Vegetables Savoury Mince
400g
$4.40
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Roast Mixed Vegetables With Garlic & Rosemary
500g
$5.50
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Shortcut Bacon
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pork Mince
800g
$8.80
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Middle Bacon Middle Rashers
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Beef Sausage Mince
500g
$5.50
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Just Caught Whiting Fillets Skin On
1kg
$11.00
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Breast Fillet
2.2kg
$24.20
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths BBQ Boneless Butterflied Chicken Greek Style
1.25kg
$13.75
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths BBQ RSPCA Approved Butterflied Boneless Chicken Texas
1.25kg
$13.75
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths BBQ Boneless Butterflied Chicken Mango & Sweet Chilli
1.25kg
$13.75
$1.10 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Smoked Pork Hock
1.5kg
Special
$16.50
$1.10 / 100g
was
$18.00
Add
Coles
Entertaining Meatball Kebabs With Capsicum
360g
Special
$4.00
$1.11 / 100g
was
$9.00
Add
Coles
Convenience Meals Thai Green Curry Chicken
375g
$4.20
$1.12 / 100g
Add
Woolworths
Primo Shortcut Rindless Bacon Bacon
750g
Special
$8.40
$1.12 / 100g
was
$16.80
Add
Woolworths
Primo Kransky Cheese From The Deli
1kg
Special
$11.25
$1.13 / 100g
was
$22.50
Add
Woolworths
Primo Kransky Double Smoked From The Deli
1kg
Special
$11.25
$1.13 / 100g
was
$22.50
Add
Coles
Cornflour
300g
$3.40
$1.13 / 100g
Add
Woolworths
White Wings Pancake Mix Original Shaker
350g
$4.00
$1.14 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Sweet & Sour Chicken
350g
$4.00
$1.14 / 100g
Add
Coles
Beechwood Smoked Leg Ham Portion
2.5kg
Special
$28.75
$1.15 / 100g
was
$31.25
Add
Coles
Free Range Organic Chicken Drumsticks
420g
$4.83
$1.15 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Slow Cooked Bavarian Style Pork Knuckle
1.2kg
$13.80
$1.15 / 100g
Add
Coles
North Indian Butter Chicken Kit
255g
Special
$2.95
$1.16 / 100g
was
$4.80
Add
Coles
Tuna Chunks in Springwater
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Tuna Tomato & Basil
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Spicy Chilli Tuna
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Tuna Zesty Vinaigrette
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Tomato & Onion
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Chilli
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Tomato & Basil
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Mexican Style
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Tuna Laksa
95g
$1.10
$1.16 / 100g
Add
Coles
Skinless Hot Dog
560g
$6.50
$1.16 / 100g
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Mixed Portions Southern Fried
1.2kg
Special
$14.00
$1.17 / 100g
was
$16.00
Add
Coles
Chunk Style Tuna in Springwater
425g
Special
$5.00
$1.18 / 100g
was
$6.30
Add
Coles
Vegetables & Sausages
425g
$5.00
$1.18 / 100g
Add
Coles
Braised Steak & Onions
425g
$5.00
$1.18 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles