Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
2
100 g
959
Each
53
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Aldi
Turkey Mince 500g
500g
$6.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Mince
500g
$6.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Showing 193–240 of 959
Previous 48
Next 48
Hans Middle Bacon
1kg
Special
$12.00
$1.20 / 100g
was
$13.50
Add
Woolworths
Hans Shortcut Rindless Bacon
1kg
Special
$12.00
$1.20 / 100g
was
$13.50
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Breast Fillet
1kg
$12.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Breast Fillets
1.7kg
Special
$20.40
$1.20 / 100g
was
$23.29
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Splits Lemon & Garlic
1.5kg
$18.00
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Lamb Offcut 4 - 6 Pieces
1.2kg
$14.40
$1.20 / 100g
Add
Woolworths
White Wings Pancake Mix Buttermilk
325g
$4.00
$1.23 / 100g
Add
Woolworths
Fitzco 8 Pack Aussie Country Style Rissoles
500g
$6.20
$1.24 / 100g
Add
Aldi
Dolmades 280g
280g
$3.49
$1.25 / 100g
Add
Aldi
Leg Ham Thinly Sliced 4 Pack 400g
400g
$4.99
$1.25 / 100g
Add
Aldi
Honey Leg Ham Sliced 4 Pack, 400g
400g
$4.99
$1.25 / 100g
Add
Aldi
Boneless Butterflied RSPCA Approved Free Range Chicken per kg
1.17kg
$14.61
$1.25 / 100g
Add
Aldi
Butter Chicken 800g
800g
$9.99
$1.25 / 100g
Add
Aldi
Beef Massaman Curry 800g
800g
$9.99
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pork & Beef Mince
500g
$6.25
$1.25 / 100g
Add
Woolworths
Hans Middle Bacon Rashers From the Deli
1kg
Special
$12.50
$1.25 / 100g
was
$19.00
Add
Woolworths
Zwan Luncheon Meat Halal Chicken
850g
$10.70
$1.26 / 100g
Add
Aldi
Indian Meal Kit Butter Chicken 375g
375g
$4.79
$1.28 / 100g
Add
Woolworths
Market Value Beef Mince
1.8kg
$23.00
$1.28 / 100g
Add
Aldi
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
800g
$10.23
$1.28 / 100g
Cheapest
Add
Aldi
2 Star Beef Mince 500g
500g
$6.49
$1.30 / 100g
Add
Aldi
RSPCA Approved Chicken Breast Fillet Stir Fry per kg
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Ingham's Turkey Mince
500g
$6.50
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Pork Loin Roast Boneless Small
2kg
$26.00
$1.30 / 100g
Add
Woolworths
Ingham's Turkey Thigh Roast Moroccan Stuffing
1.3kg
$17.16
$1.32 / 100g
Add
Aldi
RSPCA Approved Chicken Thigh Bulk per kg
1.157kg
$15.38
$1.33 / 100g
Cheapest
Add
Aldi
Ham Shredded Twin Pack 300g
300g
$3.99
$1.33 / 100g
Add
Aldi
Diced Bacon Pieces 2 x 150g
300g
$3.99
$1.33 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Southern Style Chicken Portions
1.2kg
$16.00
$1.33 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Breast Diced
1kg
$13.50
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Smoked Pork Bones
500g
$6.75
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Boneless Butterflied Moroccan
1.4kg
$18.90
$1.35 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Yellowfin Tuna In Springwater
185g
$2.50
$1.35 / 100g
Add
Aldi
Yellowfin Tuna in Puttanesca 95g
95g
$1.29
$1.36 / 100g
Add
Aldi
Yellowfin Tuna with Ginger and Soy 95g
95g
$1.29
$1.36 / 100g
Add
Aldi
Yellowfin Tuna in Springwater 95g
95g
$1.29
$1.36 / 100g
Add
Aldi
Yellowfin Tuna Chunks in Smoked Flavour 95g
95g
$1.29
$1.36 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 8 Pack Homestyle Beef Rissoles
600g
$8.25
$1.38 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Beef Sausages
505g
$7.00
$1.39 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Country Style Pork Sausages
505g
$7.00
$1.39 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths 6 Pack Herb & Garlic Chicken Sausages
505g
$7.00
$1.39 / 100g
Add
Woolworths
Leggo's Ravioli Beef Tomato & Parmesan
360g
$5.00
$1.39 / 100g
Add
Aldi
Leg Shaved Ham 250g
250g
$3.49
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Leg Honey Ham Shaved 250g
250g
$3.49
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Regular Beef Mince 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Add
Aldi
Beef Burgers 500g
500g
$6.99
$1.40 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles