Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Pantry | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Pantry
Pantry
6,387 products · 1,168 on special
Coles:
3,281
Woolworths:
2,651
Aldi:
455
Loading savings in this aisle…
On special
1,168
Store brand
612
Priced per
Litre
981
100 g
5,238
Each
168
Filters
Filters
Clear all
Stores
Coles
3,281
Woolworths
2,651
Aldi
455
Show only
On special
1,168
Store brand
612
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Sweet Chilli Sauce
500ml
$2.10
$4.20 / L
Add
Coles
30% Sugar Reduced Tomato Sauce
500ml
$2.10
$4.20 / L
Add
Coles
Showing 97–144 of 981
Previous 48
Next 48
30% Sugar Reduced BBQ Sauce
500ml
$2.10
$4.20 / L
Add
Aldi
Coconut Milk Regular 400ml
400ml
$1.69
$4.22 / L
Add
Aldi
Coconut Milk Light 400ml
400ml
$1.69
$4.22 / L
Add
Coles
Vegetable Oil
4L
Special
$17.00
$4.25 / L
was
$34.00
Add
Coles
Sunflower Oil
4L
Special
$17.00
$4.25 / L
was
$34.00
Add
Coles
Canola Oil
4L
Special
$17.00
$4.25 / L
was
$34.00
Add
Coles
Coconut Milk
400ml
$1.70
$4.25 / L
Add
Coles
Light Coconut Milk
400ml
$1.70
$4.25 / L
Add
Woolworths
Woolworths Essentials Coconut Milk
400ml
$1.70
$4.25 / L
Add
Woolworths
Crisco Vegetable Blended Oil
2L
$8.50
$4.25 / L
Add
Woolworths
Crisco Canola Oil
2L
$8.50
$4.25 / L
Cheapest
Add
Coles
Mushroom Flavoured Soy Sauce
500ml
Special
$2.15
$4.30 / L
was
$2.80
Add
Woolworths
Fountain Tomato Sauce SQUEEZE
500ml
$2.20
$4.40 / L
Add
Woolworths
Fountain Barbecue BBQ Sauce SQUEEZE
500ml
$2.20
$4.40 / L
Add
Woolworths
Fountain Tomato Sauce Reduced Sugar REDUCED SUGAR
500ml
$2.20
$4.40 / L
Add
Woolworths
Fountain Barbecue BBQ Sauce Reduced Sugar
500ml
$2.20
$4.40 / L
Add
Coles
Squeezy Sauce Tomato Reduced Salt & Sugar
475ml
$2.10
$4.42 / L
Add
Coles
Squeezy Sauce BBQ Reduced Salt & Sugar
475ml
$2.10
$4.42 / L
Add
Coles
Sausage Sizzle Tomato & Caramelised Onion Flavour Sauce
475ml
Special
$2.10
$4.42 / L
was
$4.20
Add
Coles
Gourmetliquid Stock Chicken
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Coles
Gourmet Liquid Stock Vegetable
1L
$4.50
$4.50 / L
Cheapest
Add
Coles
Salt Reduced Liquid Chicken Stock
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Chicken Liquid Stock
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Chicken Salt Reduced
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Beef Liquid Stock
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Vegetable Liquid Stock
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Beef Salt Reduced
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Vegetable Salt Reduced
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Unsalted Chicken Chicken
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Massel Gourmet Liquid Stock Chicken
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Campbell's Real Stock Unsalted Beef
1L
$4.50
$4.50 / L
Add
Woolworths
Massel Gourmet Liquid Stock Vegetable
1L
$4.50
$4.50 / L
Cheapest
Add
Coles
Sunflower Oil
4L
$19.00
$4.75 / L
Add
Coles
Vegetable Oil
4L
$19.00
$4.75 / L
Add
Woolworths
Woolworths Sunflower Oil
4L
$19.00
$4.75 / L
Add
Coles
Canola Oil
4L
$19.50
$4.88 / L
Add
Coles
Premium Fish Sauce
725ml
$3.55
$4.90 / L
Add
Aldi
Organic Coconut Milk 400ml
400ml
$1.99
$4.97 / L
Add
Aldi
Red Wine Vinegar 500ml
500ml
$2.49
$4.98 / L
Add
Aldi
Balsamic Vinegar of Modena 500ml
500ml
$2.49
$4.98 / L
Add
Aldi
White Wine Vinegar 500ml
500ml
$2.49
$4.98 / L
Add
Aldi
Balsamic Vinegar of Modena 500ml
500ml
$2.49
$4.98 / L
Add
Aldi
Red Wine Vinegar 500ml
500ml
$2.49
$4.98 / L
Add
Aldi
White Wine Vinegar 500ml
500ml
$2.49
$4.98 / L
Add
Aldi
Sunflower Oil 1L
1L
$4.99
$4.99 / L
Add
Coles
Sunflower Oil
2L
$10.00
$5.00 / L
Add
Biggest savings in this aisle
Pasta Fettuccine 500g
$0.99
88% less than Coles
Premium Soy Sauce
$9.50
77% less than Woolworths
Gluten Free Spaghetti 500g
$2.49
61% less than Woolworths
Soy Sauce
$10.20
61% less than Woolworths