Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Fruit & Veg | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Fruit & Veg
Fruit & Veg
1,764 products · 254 on special
Coles:
836
Woolworths:
731
Aldi:
197
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
254
Store brand
412
Priced per
Litre
8
100 g
344
Each
60
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
836
Woolworths
731
Aldi
197
Show only
On special
254
Store brand
412
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Strawberries
250g
$4.50
$1.80 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Truss Cocktail Tomato Punnet
250g
$4.50
$1.80 / 100g
Add
Coles
Showing 241–288 of 344
Previous 48
Next 48
4 Leaf Salad Mix
120g
$2.20
$1.83 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mixed Leaf Salad
120g
$2.20
$1.83 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths White Flat Mushrooms Punnet
375g
$7.00
$1.87 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Free From Gluten Apple Pie
750g
$14.00
$1.87 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Loaded Potatoes
400g
$7.50
$1.88 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Caesar Salad Kit Kit
290g
Special
$5.50
$1.90 / 100g
was
$6.00
Add
Coles
Creamy Mushroom With Croutons Serves 2
60g
$1.15
$1.92 / 100g
Add
Coles
Cocktail Truss Tomatoes
250g
$4.90
$1.96 / 100g
Add
Coles
Mix-a-mato Grape Tomatoes
300g
$5.90
$1.97 / 100g
Add
Coles
Perino Tomatoes Entertainer Medley
350g
$6.90
$1.97 / 100g
Add
Coles
Perino Entertainer Red Grape Tomatoes
350g
$6.90
$1.97 / 100g
Add
Coles
Sliced Mushrooms
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Coles
Mushrooms Cup
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Coles
Premium Strawberries
350g
$7.00
$2.00 / 100g
Add
Coles
Button Mushrooms
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Coles
Glasshouse Grape Tomatoes
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Coles
Crystallised Ginger
150g
$3.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Sweet Solanato Tomato Punnet Punnet
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mushrooms Cups Punnet
200g
$4.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Sweet Chilli Crispy Potatoes
375g
$7.50
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Maple Sweet Potato & Pumpkin
375g
$7.50
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Free From Gluten Christmas Fruit Pudding
400g
$8.00
$2.00 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Greek Salad Kit
270g
Special
$5.50
$2.04 / 100g
was
$6.00
Add
Coles
Pineapple Pieces
200g
$4.10
$2.05 / 100g
Add
Coles
Portobello Brown Mushrooms
375g
$7.70
$2.05 / 100g
Add
Woolworths
Macro Natural Pumpkin Kernels
250g
$5.20
$2.08 / 100g
Add
Coles
Dried Apple Slices
200g
$4.20
$2.10 / 100g
Add
Coles
Baby Leaf Salad & Beetroot
150g
$3.30
$2.20 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mixed Leaf With Beetroot & Carrot
180g
$4.00
$2.22 / 100g
Add
Coles
Black Seedless Grapes prepacked
400g
$8.90
$2.23 / 100g
Add
Coles
Mini Capsicum
175g
$3.90
$2.23 / 100g
Add
Coles
Blueberries
170g
$3.80
$2.24 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mushrooms Button Punnet
200g
$4.50
$2.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Fresh Rockmelon Tub
200g
$4.50
$2.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Freshly Cut Watermelon With Mint Tub
200g
$4.50
$2.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Seasonal Fruit Salad Tub Salad
200g
$4.50
$2.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Mixed Fruit Salad With Passionfruit Tub
200g
$4.50
$2.25 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Fruit Duo Tub Fresh Cut
200g
$4.50
$2.25 / 100g
Add
Coles
Carrot Cupcakes 4 Pack
288g
$6.50
$2.26 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Portobello Flat Mushrooms Punnet
375g
$8.50
$2.27 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Spicy Potato & Cauliflower
325g
$7.50
$2.31 / 100g
Add
Woolworths
Woolworths Orchard Fruit Blend Dried Fruit
400g
$9.30
$2.33 / 100g
Add
Coles
Premium Orchard Fruit Mix
300g
$7.00
$2.33 / 100g
Add
Coles
Blueberry Cheesecake
450g
$11.00
$2.44 / 100g
Add
Coles
Seedless Applause White Grapes
400g
$9.90
$2.48 / 100g
Add
Coles
Lemon Cheesecake Slices 2 Pack
220g
$5.75
$2.61 / 100g
Add
Biggest savings in this aisle
Fruit Snacks Mixed Berry
$3.90
89% less than Woolworths
Sodaly Blood Orange
$7.50
71% less than Woolworths
Sodaly Yuzu Lemon
$4.75
71% less than Woolworths
Broccoli per kg
$1.53
59% less than Coles