Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Household & Personal Care | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Household & Personal Care
Household & Personal Care
5,658 products · 1,515 on special
Coles:
2,937
Woolworths:
2,576
Aldi:
145
Loading savings in this aisle…
On special
1,515
Store brand
81
Priced per
Litre
1,460
100 g
395
Each
847
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
2,937
Woolworths
2,576
Aldi
145
Show only
On special
1,515
Store brand
81
On special
Sort by
Cheapest per litre
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Woolworths
Palmolive Dishwashing Liquid Regular Lemon Lime
1.3L
$6.00
$4.62 / L
Add
Woolworths
Pine O Cleen Coconut & Sea Salt Cleaning Disinfectant Spray
750ml
Special
$3.50
$4.67 / L
was
$7.00
Add
Showing 97–144 of 1,460
Previous 48
Next 48
Woolworths
Earthwise Orange & Eucalyptus Laundry Liquid Washing Detergent
4L
$19.00
$4.75 / L
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Spice Allure
1L
Special
$4.75
$4.75 / L
was
$9.50
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Summer Breeze
1L
Special
$4.75
$4.75 / L
was
$9.50
Add
Aldi
Assorted Fabric Softener Concentrate Fresh Jasmine 250ml
250ml
$1.19
$4.76 / L
Add
Woolworths
Earth Choice Toilet Cleaner Liquid Aqua
750ml
$3.60
$4.80 / L
Add
Aldi
Multi Purpose Cleaner 600ml
600ml
$2.99
$4.98 / L
Add
Woolworths
Palmolive Luminous Oils Hand Wash Peony & Macadamia Oil Refill
1L
Special
$5.00
$5.00 / L
was
$10.00
Add
Woolworths
Palmolive Luminous Oils Hand Wash Mandarin & Rosemary Refill
1L
Special
$5.00
$5.00 / L
was
$10.00
Add
Woolworths
Fab Laundry Liquid Gold Absolute
1.8L
$9.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
Radiant Whites Or Colours Laundry Liquid Detergent Washing
4L
$20.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
Fab Laundry Liquid Intense Fresh Odour Control
1.8L
$9.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
White King Multipurpose Power Cleaner Lemon
1L
$5.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Spice Allure
4L
$20.00
$5.00 / L
Add
Woolworths
Elbow Grease Multipurpose Degreaser
500ml
Special
$2.50
$5.00 / L
was
$5.00
Add
Woolworths
The Balnea Body Company Milk & Honey Body Wash
500ml
$2.60
$5.20 / L
Add
Woolworths
The Balnea Body Company Mango & Peach Body Wash
500ml
$2.60
$5.20 / L
Add
Woolworths
Soften Fabric Conditioner Concentrate Lavender & Magnolia
250ml
$1.30
$5.20 / L
Add
Aldi
Concentrated Laundry Liquid 2L
2L
$10.49
$5.25 / L
Add
Woolworths
Cold Power Advanced Clean Laundry Liquid
4L
$21.00
$5.25 / L
Add
Woolworths
Cold Power Plus Odour Fighter Laundry Liquid
4L
$21.00
$5.25 / L
Add
Woolworths
Cold Power Sensitive Clean Laundry Liquid
4L
$21.00
$5.25 / L
Add
Woolworths
Biozet Attack Attack Laundry Liquid Detergent
4L
$21.00
$5.25 / L
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Vanilla & Coconut
900ml
Special
$4.75
$5.28 / L
was
$9.50
Add
Woolworths
Fluffy Fabric Conditioner Concentrate Lotus & Sea Minerals
900ml
Special
$4.75
$5.28 / L
was
$9.50
Add
Woolworths
Domestos Disinfectant Bleach Mountain Fresh
1.25L
$6.60
$5.28 / L
Add
Woolworths
Palmolive Dishwashing Liquid Original
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Ajax Multi-Surface Floor Cleaner Tropical Breeze Divine Blends
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Ajax Floor Cleaner Stone Safe Baking Soda & Citrus
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Handy Andy Cleaner & Disinfectant Green
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Palmolive Dishwashing Liquid AU Extracts Peach - Ultra
750ml
Special
$4.00
$5.33 / L
was
$8.00
Add
Woolworths
Ajax Spray & Wipe Multipurpose Refill Vanilla & Berries
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Palmolive Dishwashing Liquid AU Extracts Lemon - Ultra
750ml
Special
$4.00
$5.33 / L
was
$8.00
Add
Woolworths
Ajax Spray & Wipe Multipurpose Cleaner Refill Lemon Citrus
750ml
$4.00
$5.33 / L
Add
Woolworths
Radiant Mixed Colours Laundry Liquid Detergent
2L
Special
$11.00
$5.50 / L
was
$22.00
Add
Woolworths
Radiant Whites Or Colours Laundry Liquid Detergent
2L
Special
$11.00
$5.50 / L
was
$22.00
Add
Woolworths
OC Naturals Vanilla Shea Moisturising Body Wash
725ml
Special
$4.00
$5.52 / L
was
$8.00
Cheapest
Add
Woolworths
OC Naturals Mango & Papaya Body Wash
725ml
Special
$4.00
$5.52 / L
was
$8.00
Add
Aldi
Assorted Dishwashing Liquid 500ml
500ml
$2.79
$5.58 / L
Add
Woolworths
Earth Choice Dishwashing Liquid Green Tea & Lime
500ml
Special
$2.80
$5.60 / L
was
$3.60
Add
Woolworths
Earth Choice Lemon Burst Dishwash
500ml
Special
$2.80
$5.60 / L
was
$3.60
Add
Woolworths
Dynamo Professional Laundry Liquid Odour Eliminator
4L
$23.00
$5.75 / L
Add
Woolworths
Dynamo Professional Laundry Liquid 7 In 1 Action
4L
$23.00
$5.75 / L
Add
Woolworths
OC Naturals Hand Wash Refill Blood Orange & Bergamot
1L
Special
$5.90
$5.90 / L
was
$8.50
Add
Woolworths
Earth Choice Window Cleaner Window
600ml
$3.55
$5.92 / L
Add
Aldi
Crème Cleanser Lemon 500ml
500ml
$2.99
$5.98 / L
Add
Aldi
Body Care Body Wash 1L
1L
$5.99
$5.99 / L
Add
Biggest savings in this aisle
Toni & Guy Strength Plex Bond Repair Shampoo
$15.00
67% less than Coles
Head & Shoulders Clean & Balanced Shampoo
$13.00
59% less than Coles
TRESemme Shampoo Moisture Rich
$10.00
59% less than Coles
Head & Shoulders Dry Scalp Care Conditioner
$13.00
56% less than Coles