Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
0
100 g
61
Each
2
Filters · 2
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Chicken With Vegetables 6+ Months
120g
Special
$0.30
25c / 100g
Add
Woolworths
Woolworths RSPCA Approved Chicken Drumsticks
1kg
Special
$4.30
43c / 100g
was
$4.80
Add
Showing 1–48 of 61
Next 13
Woolworths
Woolworths 12 Pack RSPCA Approved Chicken Wings
1.8kg
Special
$14.40
80c / 100g
was
$16.20
Add
Coles
Tuna Mexican Style
95g
Special
$0.90
94.7c / 100g
was
$0.99
Add
Coles
Tuna Mild Indian Curry
95g
Special
$0.90
94.7c / 100g
was
$0.99
Add
Coles
Boneless Pork Leg Roast
2.5kg
Special
$23.75
95c / 100g
was
$26.25
Add
Coles
Skin On Southern Blue Whiting Fillets
1kg
Special
$9.90
99c / 100g
was
$11.00
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Whole Boneless Herb & Garlic
1kg
Special
$10.00
$1.00 / 100g
was
$11.50
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Whole Boneless With Greek Inspired Marinade
1kg
Special
$10.00
$1.00 / 100g
was
$11.50
Add
Coles
RSPCA Approved Whole Boneless Chicken With Asian BBQ Rub
1kg
Special
$10.50
$1.05 / 100g
was
$11.50
Add
Woolworths
Woolworths Smoked Pork Hock
1.5kg
Special
$16.50
$1.10 / 100g
was
$18.00
Add
Coles
Entertaining Meatball Kebabs With Capsicum
360g
Special
$4.00
$1.11 / 100g
was
$9.00
Add
Coles
Beechwood Smoked Leg Ham Portion
2.5kg
Special
$28.75
$1.15 / 100g
was
$31.25
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Mixed Portions Southern Fried
1.2kg
Special
$14.00
$1.17 / 100g
was
$16.00
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Breast Fillets
1.7kg
Special
$20.40
$1.20 / 100g
was
$23.29
Add
Coles
RSPCA Approved Free Range Chicken Breast Large Pack
1.25kg
Special
$15.63
$1.25 / 100g
was
$16.88
Add
Coles
Pork Forequarter Cutlets
800g
Special
$10.50
$1.31 / 100g
was
$12.50
Add
Coles
Lamb Leg Roast Half
1.74kg
Special
$24.36
$1.40 / 100g
was
$31.32
Add
Coles
Pork Belly Roast Boneless
1.3kg
Special
$18.20
$1.40 / 100g
was
$23.40
Add
Coles
Lamb Whole Leg Roast
2.8kg
Special
$39.20
$1.40 / 100g
was
$50.40
Add
Coles
Lamb Shoulder Roast On The Bone
2.2kg
Special
$30.80
$1.40 / 100g
was
$39.60
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Spicy Buttermilk Wings
500g
Special
$7.00
$1.40 / 100g
was
$9.00
Add
Coles
Pork Scotch Steak
600g
Special
$9.50
$1.58 / 100g
was
$11.00
Add
Coles
No Added Hormone Beef Brisket Slow Cook
1.4kg
Special
$22.40
$1.60 / 100g
was
$25.20
Add
Coles
Pork Spare Ribs
950g
Special
$15.20
$1.60 / 100g
was
$19.95
Add
Coles
Butcher Ham Steaks
375g
Special
$6.00
$1.60 / 100g
was
$6.75
Add
Woolworths
Woolworths Pork Belly Roast
1.5kg
Special
$24.00
$1.60 / 100g
was
$27.00
Add
Coles
Pork Sizzle Steaks
400g
Special
$6.50
$1.63 / 100g
was
$9.00
Add
Coles
Pork Loin Chops Lightly Marinated
450g
Special
$7.50
$1.67 / 100g
was
$10.00
Add
Woolworths
Woolworths Scotch Fillet Pork
600g
Special
$10.00
$1.67 / 100g
was
$11.00
Add
Woolworths
Woolworths Slow Cooked Pork Riblets Smokey BBQ Marinade
900g
Special
$15.00
$1.67 / 100g
was
$19.00
Add
Woolworths
Woolworths 4 Pack Angus Quarter Pound Beef Burgers
454g
Special
$8.00
$1.76 / 100g
was
$9.00
Add
Woolworths
Woolworths 4 Pack Steakhouse Quarter Pound Beef Burgers
454g
Special
$8.00
$1.76 / 100g
was
$9.00
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Tenderloins
640g
Special
$11.30
$1.77 / 100g
was
$12.60
Add
Woolworths
Woolworths 2 Pack Chicken Schnitzels Pub Style
440g
Special
$9.00
$2.05 / 100g
was
$10.50
Add
Coles
Sliced Ham
500g
Special
$11.00
$2.20 / 100g
was
$12.50
Add
Coles
Lamb Loin Chops (11x5)
500g
Special
$11.50
$2.30 / 100g
was
$17.00
Add
Coles
11x 9 Beef Rump Steak
840g
Special
$20.16
$2.40 / 100g
was
$24.36
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Breast Schnitzel
500g
Special
$12.00
$2.40 / 100g
was
$13.00
Add
Woolworths
Woolworths COOK Lamb Slices Souvlaki
500g
Special
$13.00
$2.60 / 100g
was
$13.50
Add
Woolworths
Woolworths 2 Pack Wagyu Thick & Juicy Beef Burgers
300g
Special
$8.00
$2.67 / 100g
was
$10.00
Add
Woolworths
Woolworths Lamb Leg Steak
540g
Special
$15.00
$2.78 / 100g
was
$18.00
Add
Woolworths
Macro Organic Lean Beef Mince
500g
Special
$14.00
$2.80 / 100g
was
$15.50
Add
Coles
Beef Sizzle Steak
400g
Special
$11.50
$2.88 / 100g
was
$13.00
Add
Woolworths
Woolworths Raw Prawns Deveined Tail On
500g
Special
$14.50
$2.90 / 100g
was
$17.50
Add
Woolworths
Woolworths Raw Banana Prawns Tail Off
500g
Special
$15.00
$3.00 / 100g
was
$20.00
Add
Woolworths
Woolworths Thawed Cooked Extra Large Tiger Prawns
1kg
Special
$30.00
$3.00 / 100g
was
$39.00
Add
Woolworths
Woolworths Roast Beef Sliced From The Deli
1kg
Special
$35.00
$3.50 / 100g
was
$38.00
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles