Skip to content
Browse aisles
Specials
Cart
Loading page…
Compare
Aisles
Specials
Cart
Meat & Seafood | PriceCheck AU
Skip to content
Search products
Search
Browse aisles
Specials
Cart
All aisles
/
Meat & Seafood
Meat & Seafood
2,053 products · 317 on special
Coles:
1,039
Woolworths:
727
Aldi:
287
Loading savings in this aisle…
Show only
On special
317
Store brand
571
Priced per
Litre
1
100 g
294
Each
22
Filters · 1
Filters
Clear all
Stores
Coles
1,039
Woolworths
727
Aldi
287
Show only
On special
317
Store brand
571
On special
Sort by
Cheapest per 100g
Lowest shelf price
A–Z
Grid
List
Coles
Lamb Whole Leg Roast
2.8kg
Special
$39.20
$1.40 / 100g
was
$50.40
Add
Coles
Lamb Shoulder Roast On The Bone
2.2kg
Special
$30.80
$1.40 / 100g
was
$39.60
Showing 49–96 of 294
Previous 48
Next 48
Add
Coles
RSPCA Approved Chicken Spicy Buttermilk Wings
500g
Special
$7.00
$1.40 / 100g
was
$9.00
Add
Coles
Classic Butter Chicken Family Pack
480g
Special
$6.80
$1.42 / 100g
was
$8.50
Add
Coles
Pork Prawn & Mushroom Siu Mai
300g
Special
$4.25
$1.42 / 100g
was
$8.50
Add
Woolworths
Street Kitchen Jollof Chicken Meal Kit
283g
Special
$4.20
$1.48 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Kan Tong Satay Chicken Meal Base Pouch
180g
Special
$2.70
$1.50 / 100g
was
$3.00
Add
Woolworths
Podravka Beef Goulash
300g
Special
$4.50
$1.50 / 100g
was
$5.50
Cheapest
Add
Coles
Tuna Chunky Style In Springwater
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Tuna Chilli
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Tuna Sweet Chilli
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Tuna Naturally Smoked
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Tuna With Crispy Chilli
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Tuna Oven Dried Tomato Basil
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Tempters Zesty Vinaigrette Tuna
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Coles
Fiery Tempters Tuna Tangy Jalapeno
95g
Special
$1.45
$1.53 / 100g
was
$2.90
Add
Woolworths
Street Kitchen Pomegranate Chicken Meal Kit
275g
Special
$4.20
$1.53 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Sirena Tuna In Springwater
425g
Special
$6.50
$1.53 / 100g
was
$7.50
Cheapest
Add
Coles
Southern Blue Whiting Fillets
500g
Special
$7.70
$1.54 / 100g
was
$11.00
Add
Woolworths
Kan Tong Teriyaki Chicken Meal Base Pouch
175g
Special
$2.70
$1.54 / 100g
was
$3.00
Add
Coles
Sausages
336g
Special
$5.25
$1.56 / 100g
was
$7.50
Add
Coles
Pork Scotch Steak
600g
Special
$9.50
$1.58 / 100g
was
$11.00
Add
Coles
No Added Hormone Beef Brisket Slow Cook
1.4kg
Special
$22.40
$1.60 / 100g
was
$25.20
Add
Coles
Pork Spare Ribs
950g
Special
$15.20
$1.60 / 100g
was
$19.95
Add
Coles
Cumberland Sausages
500g
Special
$8.00
$1.60 / 100g
was
$9.50
Add
Coles
Thin Pork Sausages
500g
Special
$8.00
$1.60 / 100g
was
$9.50
Add
Coles
Butcher Ham Steaks
375g
Special
$6.00
$1.60 / 100g
was
$6.75
Add
Woolworths
Woolworths Pork Belly Roast
1.5kg
Special
$24.00
$1.60 / 100g
was
$27.00
Add
Coles
Pork Sizzle Steaks
400g
Special
$6.50
$1.63 / 100g
was
$9.00
Add
Woolworths
Street Kitchen Barbacoa BBQ Beef Tacos Meal Kit
255g
Special
$4.20
$1.65 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
Street Kitchen Chicken Ting Tacos Meal Kit
255g
Special
$4.20
$1.65 / 100g
was
$6.00
Add
Woolworths
The Spice Tailor Classic Butter Chicken
300g
Special
$4.95
$1.65 / 100g
was
$6.70
Cheapest
Add
Woolworths
The Spice Tailor Spicy Butter Chicken Medium
300g
Special
$4.95
$1.65 / 100g
was
$6.70
Add
Coles
Middle Bacon
750g
Special
$12.50
$1.67 / 100g
was
$16.80
Cheapest
Add
Coles
Pork Loin Chops Lightly Marinated
450g
Special
$7.50
$1.67 / 100g
was
$10.00
Add
Coles
Double Crunch Chicken Garlic
150g
Special
$2.50
$1.67 / 100g
was
$5.00
Add
Woolworths
Primo Middle Bacon
750g
Special
$12.50
$1.67 / 100g
was
$16.80
Cheapest
Add
Woolworths
Woolworths Scotch Fillet Pork
600g
Special
$10.00
$1.67 / 100g
was
$11.00
Add
Woolworths
Woolworths Slow Cooked Pork Riblets Smokey BBQ Marinade
900g
Special
$15.00
$1.67 / 100g
was
$19.00
Add
Woolworths
Latina Fresh Chicken Parmigiana Ravioli
375g
Special
$6.50
$1.73 / 100g
was
$8.00
Add
Coles
Meat Free Mince
300g
Special
$5.25
$1.75 / 100g
was
$7.50
Add
Woolworths
Woolworths 4 Pack Angus Quarter Pound Beef Burgers
454g
Special
$8.00
$1.76 / 100g
was
$9.00
Add
Woolworths
Woolworths 4 Pack Steakhouse Quarter Pound Beef Burgers
454g
Special
$8.00
$1.76 / 100g
was
$9.00
Add
Woolworths
Macro Free Range Chicken Tenderloins
640g
Special
$11.30
$1.77 / 100g
was
$12.60
Add
Coles
Cabanossi
300g
Special
$5.30
$1.77 / 100g
was
$6.00
Add
Coles
Premium Angus Beef & Caramelised Onion Sausages 6 Pack
450g
Special
$8.00
$1.78 / 100g
was
$9.50
Add
Woolworths
D'Orsogna Triple Smoked Leg Ham
850g
Special
$15.75
$1.85 / 100g
was
$19.00
Add
Woolworths
D'Orsogna Mini Champagne Leg Ham
850g
Special
$15.75
$1.85 / 100g
was
$19.00
Add
Biggest savings in this aisle
Free Range Chicken Breast Bulk Pack per kg
$15.80
34% less than Coles
RSPCA Approved Chicken Breast Diced per kg
$10.23
29% less than Coles
Wild Alaskan Pink Salmon
$10.60
28% less than Woolworths
Free Range Chicken Thigh Fillet Bulk Pack per kg
$17.66
26% less than Coles